Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Autodidaktából egyetemista...

Autodidaktából egyetemista mekkora váltás?

Figyelt kérdés
Olyan 10 éves korom óta tanulok informatikán belül különféle dolgokról. Szinte minden nap áldozok 2-3 órát a képzésemre és szerintem már elég sokat tudok is. Volt már pár nagyobb méretű projektem is, de emellett ugye rengeteg kisebb programot/API-t is készítek/készítettem már. Most viszont eljutottam oda, hogy egyetemre szeretnék menni, hogy több esélyem legyen majd munkavállalásnál. A legtöbbet hallott folog az az, hogy mekkora a bukási arány. Azt mondják nagyon nehéz elvégezni mondjuk egy ELTE, BME szintű iskolát és a legtöbb ember ki is bukik. Mit gondoltok, mekkora váltás lenne egy önmagát képző személynek egyetemre mennie? Sokkal nehezebb, mintha itthon olvasnék mondjuk heti 7-8 órát? Már néhány kisebb polcnyi szakkönyvet kiolvastam és van pár ezer óra tapasztalatom programozásban is. Attól félek, hogy még így is nehéz lesz az egyetem. Azok akik hasonló módon döntöttek, mit tapasztaltak? Milyen különbségek vannak? Természetesen mindenki véleményére kíváncsi vagyok.
2016. jan. 19. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A programozásos tárgyakkal valószínűleg nem lesz gondod. De nem is ezeken szoktak kipotyogni az emberek, hanem a matekon. Ha abból is jó vagy - deriválás, integrálás csuklóból - akkor nem kell aggódni. De az is elég, ha jó agyad van és bírod a tempót. :)


Szerintem alapozz egy kicsit matekkal - ha még nem tetted -, aztán hajrá, érdemes. :)

2016. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A szakkönyvek a matematikai tudás hiányában nem érnek sokat. Elmehetsz programozónak állást keresni, ha érted a dolgot, egyetemre akkor menj, ha a matek jól megy, főleg az ELTE-n, de a BME-n se kutya a matek, emellett az egyéb, szivatós tárgyakat is teljesíteni kell valahogy. A szaktudáshoz hozzájárul a matematikai képzettség is, nem csak annyiból áll az egyetem, hogy megírsz egy programot és megvan az elégséges.
2016. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehezebb, mintha otthon olvasnál napi 7-8 órát.

Eleve tematikus az oktatás, tudsz kihez fordulni ha valami nem tiszta (évfolyamtársak).

A kibukás oka valóban a matek és emellett az, hogy sokan ott szembesülnek azzal, hogy a prog-mat mit is jelent. Ott tudják meg, hogy ez nem arról szól, hogy őket hackerré képzik az első félévben és pláne nem arról, hogy a diploma kézhezvétele után sorok kígyóznak majd előttük, egymással versenyezve, hónuk alatt a nettó fél millás munkaszerződéssel.


Én veled kapcsolatban egy kicsit ott vagyok elbizonytalanodva, hogy ennyi gyakorlat ellenére is van benned még félsz.

Szerintem menj be az ELTE-re vagy a BME-re és ülj be egy-két előadásra, vagy környékezz meg néhány első- vagy másodévest.

2016. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek. Átgondolom az itt leírtakat.


Alapoztam valamennyi matekkal még pár éve és azokban a témákban elég mélyen el is merültem, amik viszonylag fontosak voltak a számomra, de biztosan van még mivel tömni a koponyám. Egyébként viszonylag jó érzékem van a matekhoz, de zseni azért nem vagyok.


Az is igaz, hogy fel kéne mérnem a terepet alaposabban. Úgy valószínűleg megtudhatom, hogy mire számítsak majd.


Mentek a zöldek! ;)

2016. jan. 19. 22:08
 5/8 SimkoL ***** válasza:
100%
Közel harminc éve tanulok programozni önállóan, Delphi-ben talán értek is hozzá, de sokszor az a fránya matek elveszi az időmet, mert csak középiskolás - talán kicsit magasabb szintű, mert hozzá tanultam - tudásom van. Nem hinné az ember, de nagyon sokszor előjön komolyabb programoknál az úgymond hiányos matematikai, geometriai ismeret. Ilyenkor egy fél óra Google - igaz egy életre bevésődik -, de végül is hátráltat a munkában. Nem véletlenül 'tolják' a matekot, valamilyen szinten fejleszti, más alapokra rakja a gondolkodásmódot is. Ha már tudsz programozni, sok dolog könnyebben megérthető lesz számodra is, mert valamilyen szinten leképezed a saját 'elmédre'. Nem lesz könnyű az biztos, de FEL NE ADD !!!
2016. jan. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem is csak a matek. Túl sok lexikális tudást kérnek számon. Olyan tényszerű tanítás folyik, ami igazából semmi gyakorlati hasznot hoz. Mikor megszerzed a diplomát utána szembesülsz az első munkahelyeden, hogy valójában hogyan is kell szoftver fejleszteni. Egyébként autodidaktából simán a munka világában menni is nagy lépés. Szóval az egyetem nem arról szól, hogy megtanítsanak egy szakmát. Persze, fogsz tanulni sok új dolgot, de ezek ellenére is olyat várnak el az emberektől, ami az ötös szintet tekintve magas átlagon felüli. Ez inkább a tűrőképességről, a kitartásról és az életre való felkészítésről szól. A hab a tortán csak a diploma, amivel igazolod az életre való rátermettséged. Utána jöhet a szakma elsajátítása.
2016. jan. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy időt szakítottatok rám. És nem fogom feladni sem. Az biztos. :)
2016. jan. 20. 15:25
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Eltén belefutnak ebbe páran. Öröm nézni, ahogy buknak az önjelölt programozók, mert nem hiszik el, hogy nem értenek még mindenhez. Kapálódznak, hogy ez is fölösleges, meg az is, nekimennek a tanárnak, hogy ezt nem is kell tudni, vagy nem úgy van, aztán a tanár a hülye. Ilyen hozzáállással ne iratkozz be egyetemre, mert nem ér semmit.

Viszont ha megfelelő alázattal állsz hozzá és elismered, hogy még nem tudsz mindent, akkor nem lesz gond. Ha értesz már a dolgokhoz, de nem rontasz neki a tanárnak vele, hogy jobban tudod, akkor nem lesz nehéz dolgod, esetleg a matekos tárgyakon foghatnak meg, de azt át lehet vészelni. Legrosszabb esetben fizetsz néhány ezret egy matematikus hallgatónak, hogy magyarázzon el pár dolgot-

2016. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!