Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tcl programozáshoz ért valaki?

Tcl programozáshoz ért valaki?

Figyelt kérdés
Nem egészen értem, hogy ha beakarok olvasni egy táblázatot és az oszlopait különválogatni, akkor azt hogyan oldhatom meg. open fájlnév r paranccsal elvileg meg tudom nyitni, majd a gets fájlazonosító változónévvel pedig egy változóba tudom tenni az egyik sort, de oszlopot hogyan? Jó lenne egy kis segítség, nagyon szokatlan ez a nyelv nekem...
2016. jan. 29. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem nyelv kérdése, mindössze azon múlik, hogy a tömbkezelés és a stringkezelés alapjaival tisztában vagy-e.

Beolvasod a sort, felbontod az oszlophatárok mentén, az így kapott első elem az első sor lesz, a második elem a második sor, stb. Mindegyiket beteszed az oszlopnak megfelelő tömbbe.

És így tovább.

2016. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már kitaláltam, most ott vagyok elakadva, hogy hogyan tudom a beolvasott sorban elszeparálni az oszlopokat.
2016. jan. 29. 12:17
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

"split, a built-in Tcl command, splits a string into a list"

2016. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
string range paranccsal kezdtem el csinálni, de lehet jobb lesz a splites. Köszönöm! Egy dolgot kéne még megtudnom, hogy ha vannak a1, a2, a3, ..., an soraim és én ciklusban akarok rá hivatkozni, akkor azt hogy tudom megoldani? $a$i nem jó. Próbáltam, hogy előbb egy változónak adom a sort set b a$i és utána $b, de ez ugyanúgy nem volt jó, mint a $a$i.
2016. jan. 29. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!