Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Linuxos vágólap és windowsos...

Linuxos vágólap és windowsos vágólap között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Ezt amiatt kérdem, mert írtam egy kis programot java-ban, ami a vágólap (szöveges) tartalmát kijelzi egy kis alkalmazásban. Linuxon ez tökéletesen működik, a probléma a windowsnál van: ha az a kis java alkalmazás be van kapcsolva, akkor képernyőmentést (printscreen) nem lehet használni.


Az igaz, hogy a java programban egy szálat hoztam létre, ami 200 miliszecként leolvassa azt, hogy mi van a vágólapon, a következő módon:


data = new String(c.getData(DataFlavor.stringFlavor).toString());


ahol a c változó:

private Clipboard c = Toolkit.getDefaultToolkit()

.getSystemClipboard();


magában az osztály egyik privát adattagja.

....

A probléma sajnos windows alatt probléma.



2016. febr. 7. 06:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Számomra fontos lenne, hogy windowson, linuxon jól fussanak a programok, mert a javát pont a platformfüggetlenség miatt választottam.
2016. febr. 7. 06:43
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nyitva van a vágólap addig nem lehet máshol módosítani Windows alatt. Valószínű nem záródik be a vágólap, és azért nem működik. Tehát Windows alatt megnyitod a vágólapot, kiolvasod amit akarsz, majd bezárod.
2016. febr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"200 miliszecként leolvassa azt, hogy mi van a vágólapon"


Nem túl szép megoldás. :(

Próbálj rákeresni guglival: clipboard change event java

2016. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tényleg jó ötletet adtatok. Igazából eszembe se jutott, hogy talán a vágólapra is lehet állítani egy figyelőt (listenert).
2016. febr. 7. 18:01
 5/8 SimkoL ***** válasza:
A Java nem tépi fel az aszfaltot sebességileg és a Windows is pár dologban érdekesen működik :). Ha csak Linux és Windows talán a Free Pascal (Lazarus) jobb választás lenne. A Clipbrd unit nagyon 'szívhez szóló'.
2016. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Több ok volt, amiért a java-t választottam:

1) platform független

2) GUI

3) egyszerűség (pl. nincsenek pointerek), jó, jó, tudom, hogy a smartpointerrel ezt küszöbölni lehet, de mégsem az.

4) Könnyű átláthatóság (egy jól, szabályosan megírt java program olvasása/megértése nagyon egyszerű)

4) Fejlődő nyelv (folyamatos fejlesztés alatt van)

.....

Tudom, hogy a C (azaz QT) több fenti feltételt is teljesít, de a QT-ban rakás hibát tapasztaltam. A Lazarust nem ismerem, bár régebben programoztam Pascalban, ami akkoriban nagyon testszett. Talán ki is próbálom a lazarust.

2016. febr. 7. 20:50
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

C++ Qt framework, ha változik kiírja, ha lenyomod a gombot beállítja arra ami van a textboxban. 9MB szöveget 1 sec alatt ír ki, tehát valószínű SimkoL sebességigényének is megfelel.


// Lényegi rész

connect(QApplication::clipboard(), &QClipboard::dataChanged, [&]()

{

const auto cpText = QApplication::clipboard()->text();

if(cpText.length())

{

ui.plainTextEdit->setPlainText(cpText);

}

});

connect(ui.pushButton, &QPushButton::clicked, [&]() { QApplication::clipboard()->setText( ui.plainTextEdit->toPlainText()); });

2016. febr. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2016. febr. 9. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!