Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » CodeBlocks C++ Programozás...

CodeBlocks C++ Programozás (vissza lépés a program elejére hogyan lehetséges? )

Figyelt kérdés
Sziasztok!Az lenne a kérdésem, hogy ha tegyük fel meg van adva a programba 4 művelet amit én adok meg(Pl:+,-,/,*) és ezeket if-el azonosítom be(tehát : if(valasz==+) ) akkor az esetben mást írok be (pl:asassafdafd) hogyan tudom elérni, hogy a program vissza térjen az elejére amikor műveletet kér be?Ha nehezen fogalmaztam ne haragudjatok csak eléggé agyamra ment, hogy nem tudtam rájönni!:(

#programozás #C++ #CodeBlocks #feltételes elágazás
2016. febr. 11. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk belerakod ezt a bekérős szegmenst egy do-while ciklusba, amíg valid műveletet nem kapsz.
2016. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ciklus

..művelet=bekér()

amíg !helyes(művelet)

2016. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem mire gondolsz:/
2016. febr. 11. 15:58
 4/6 anonim ***** válasza:
A program elején bekérsz egy műveletet. Beolvasod, majd eldöntöd, hogy valid műveletet olvasott-e be. Azt mondod, ifekkel azonosítod ezeket be, tehát az ifek után teszel egy else ágat, amibe akkor lép be, ha egyik művelettel sem egyezik amit beolvastál. Az else ágban meg pl egy IsValid bool változót hamisra állítasz, míg a többi ágban ha érvényes a művelet, igazra. És ezt az egészet belerakod egy do {...} while(!IsValid) ciklusba.
2016. febr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sőt, nem is kell az else ág, a program elején (cikluson kívül) beállítod az IsValid-ot hamisra, és csak akkor állítod igazra, ha valid műveletet olvastál be. Akkor else ág nem is kell, mert amíg nem olvasol be valid műveletet, addig false marad a bool értéke, tehát ismétlődik a ciklus.
2016. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi!!
2016. febr. 12. 12:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!