Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozásnak csak az...

A programozásnak csak az eleje nehéz?

Figyelt kérdés
Elkezdem programozni tanulni de van amikor egyszerűen nem értem amit olvasok. Ilyenkor csak kínból olvasom tovább abban reménykedve h hamarosan jön a jó alkalmazható, gyakorlati anyag de van amikor feladom és csak napok után folytatom. Ez másnál is így volt? Vagy egyszerűen béna vagyok hozzá?
2016. febr. 11. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érted semmi értelme tovább olvasni.
2016. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Volt ilyen, de en tudtam kitol kerdezni. Egyedul sokkal nehezebb - viszont igy hamar megtanulsz angolul guglizni.
2016. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De én szeretnék programozni csak egyszerűen belegabalyodom és elveszek a részletekben.
2016. febr. 11. 18:20
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

"Elkezdem programozni tanulni de van amikor egyszerűen nem értem amit olvasok. "


Ez nem biztos, hogy a te hibád.

A könyv, amiből tanulsz, lehet, hogy nem a te szinteden van megfogalmazva, az is lehet a gond, hogy a nyelvezete, a magyarázás módja nem fexik neked. Keress másik könyvet, hátha az ugyanazt a dolgot jobban képes megértetni veled.


Az is lehet a gond, kezdők ilyen problémába gyakran belefutnak, hogy hiányoznak olyan előismereteid, amelyek szükségesek lennének az adott rész megértéséhez.

2016. febr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Miből tanulsz?


Szerintem az elejére célszerű keresni egy tanárt, ha az elején jól elmagyarázza az alapfogalmakat, akkor utána már könnyebben tovább tudsz menni önszorgalomból.

2016. febr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Reiter C# könyvét próbáltam, nem ment. Aztán most valami C# a felsőoktatásban könyvet próbáltam, nem ment. Még egy ilyet tudok, ha azt se értem akkor keresek másik nyelvet, hátha találok "értelmezhető" leírást.
2016. febr. 11. 18:47
 7/15 anonim ***** válasza:

Reiter könyv ritka fos.

Szerintem valami angol anyagot keress, magyarból kevés az igényes.

2016. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Angolul annyira nem tudok jól, hogy bele kezdjek (főleg, h még a magyart sem értem). De lehet az előismerettel van a baj.
2016. febr. 11. 19:45
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha végül is tudod folytatni, akkor nincs olyan nagy baj. Mert végül is haladsz, csak néha időbe telik megérteni az olvasottakat. Ha már érted a dolgokat, akkor nem nehéz, bár kinek mi a nehéz?

A kezdőnek a vezérlési szerkezetek a nehezek. Később például az osztály és az adatszerkezetek lesznek nehezek. Aztán egy ideig nem kell bonyolult elméletet megérteni, de előjöhet az, hogy megpróbálsz SDL-lel rajzolni egy Qt-s ablakba. Az adatbázisok, az internetes kommunikáció is olyan, amit érteni kell, és nem nagyon lehet megkerülni. Aztán pedig jön egy új paradigma, mert anélkül nem lehetsz kiváló programozó. De végül rájössz, hogy mindig van mit tanulni, és hogy ez a szép a programozásban.

2016. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne akarj mindent részletekbe menően megtanulni az elején, inkább arra fókuszálj, hogy tud használni a leírtakat. Ez pedig csak úgy fog menni, hogy ha elolvastál egy elméleti részt elkezdesz írni valami kis programot a tanultak alapján. Az angol nyelv viszont tényleg hasznos, mert bármilyen kérdésre találsz szinte választ, amiből meg lehet érteni a dolgot.
2016. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!