Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SMALL BASiC Segítség kéne egy...

SMALL BASiC Segítség kéne egy feladathoz amit sehogy se tudok megoldani?

Figyelt kérdés
Egy másik edzésen Peti 5 km-t próbál megtenni a lehető legrövidebb idő alatt. Ezt úgy próbálja elérni, hogy 30 másodpercenként 1m/s-mal növeli a sebességét. Írj programot, amely beolvassa a kezdősebességet, majd kiszámítja, hogy hány másodperc kell Petinek az 5 km megtételéhez. Az időt másodperc pontossággal kell meghatározni. Írasd ki azt is, hogy a kiszámított idő alatt pontosan hány métert tesz meg Peti. (mivel másodperc pontossággal mérjük az időt, ezért lehet, hogy néhány méterrel többet tesz meg 5000m-nél) (5km) ?

#SZámítástechnika programozás Small Basic
2016. febr. 14. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha ez a feladat nem megy, akkor próbáld meg újra járni az első osztályt, majd a többit, csak kicsit több odafigyeléssel.
2016. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál, mi okoz nehézséget?
2016. febr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 SimkoL ***** válasza:
Mivel van gond ? A Small Basic a gyerekek játszótere - nagyon pofás a felület, tetszik az a forgó 'izé' :) - a többi pedig egyszerű matek. Mond, hogy nem egyetemista vagy...
2016. febr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 SimkoL ***** válasza:
tabaki !, emlékszel arra a Small Basic-es kérdésre, amikor szórakozásból egy óra alatt megtanultuk a nyelvet és írtunk megoldást ? :)
2016. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 CspCsj ***** válasza:

A kudarckerülő emberekre jellemző, hogy számukra túl könnyű vagy túl nehéz feladatokba kezdenek.

Ilyen lehetek, mert ezek az iskolás feladatok mindig felvillanyoznak.


A Microsoft Small Basic-ről még nem is hallottam, de a bemutató alapján tetszik.


Bár erről most a Commodore jutott eszembe, gyorsan elő is veszem és pötyögök rajta egy kicsit.

2016. febr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 tabaki ***** válasza:
@#4: ;)
2016. febr. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem már megvan kb 5 perc alatt 15 soros ki programocska:

[link]

pláne úgy, hogy soha nem használtam SmallBasicet.


Kérdező hol akadtál el? Vagy mennyit fizetnél érte?

2016. febr. 15. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tabaki ***** válasza:

Na, végül elszántam magam, és beindítottam a windowsos gépemet. Huh, mindig mellbe vág, micsoda nyögvenyelős egy nyelv ez... #7-től eltérően én csak a 30. másodperc letelte után gyorsítok. Itt a 100m/s kezdősebességű futtatás képe:

[link]

Ez meg a realistább 1m/s-é:

[link]

2016. febr. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem a hajnal kettőkor írt kódomat, és rájöttem, hogy egy kicsit elbaltáztam (és ezt elkövette Tabaki elvtárs is).


Ugyanis a 30. (Tabakinál 31. - ez megállapodás kérdése, hogy hogyan értelmezzük a "30 másodpercenként" kitételt: a 30. másodperc elején vagy elmúltával) másodpercben nem 30 * 101 = 3030 (Tabaki: 31 * 101 = 3131) métert tesz meg, hisz a 29. (Tabaki: 30.) másodpercig a sebesség csak 100 m/s, így nálam a 30. másodpercben: 29 * 100 + 1 * 101 = 3001; Tabakinál a 31. másodperceben: 30 * 100 + 1 * 101 = 3101 métert tesz meg.


Beugratós kis feladat: ha valaki rutinból számolna, beleeshet. Érdemesebb ilyenkor a megtett úthoz hozzáadni a sebesség és az időintervallum (jelen esetben 1 s) szorzatát, és nem automatikusan összeszorozni az eltelt időt az aktuális sebességgel. ;)


Szóval helyesen így: [link]


A 100 m/s-os sebesség meg csak azért jött, mert így ráfért egy képernyőre az egész. ;)

2016. febr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 tabaki ***** válasza:

@#9:

Híj, be komisz história! Bizony, igazad van. Csak kifogás, de nem mentség, hogy egyrészt ez a TextWindowokkal való esetlenkedés (könyörgök, ez mégiscsak egy BASIC, a MS a hallatlan egyszerűségét méltatva javasolja tanulónyelvnek!) ezek szerint teljesen elvonta a figyelmemet, másrészt a te outputoddal ellenőriztem a magamét XD. Kínos, mi tagadás, de én most vissza nem megyek Windowsba, hogy kiköszörüljem a csorbát. Szomorú példám szolgáljon intő például Kérdezőnek, hogy milyen csúfosan pórul járhatott volna, ha munkára adja a fejét...

2016. febr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!