Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal programozási nyelvet...

Pascal programozási nyelvet mennyire érdemes megtanulni első nyelvnek?

Figyelt kérdés
Kisebb programok írására (Matematikai, fizikai számolós dolgok suli miatt, egyszerűbb Játékok pl konzolos legyen ön is milliomos, 2d-s Játékok pl fallabda) illetve bevezetőként a programozás világába.

2016. febr. 16. 20:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Jaj hagyjuk már a pascalt!!!! Megtanulod, és elfelejted. Semmire nem jó. Fölösleges. Sehol, de sehol nem használják, és sehol de sehol nem keresik. Egyszerű nyelv, de semmi értelme megtanulni. Pythonnal vagy c-vel is meg lehet tanulni elsőre. Tapasztalat
2016. febr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, népszerű a közoktatásban tanulónyelvként, de másra nem nagyon jó. Adtál egy féloldalas listát arról, miket fejlesztettek Pascalban, én meg adhatnék cserébe egy majdhogynem üres listát, hogy mennyien keresnek Pascal programozót. Döntsd el, melyiknek van nagyobb jelentősége.


Mindenesetre még mindig annál a problémakörnél tartunk, hogy miért is ne lehetne a Python hatékony tanulónyelv, hatékonyabb, mint a Pascal.


#16, te nem tudom, melyikünknek címezted ezt a kommentedet, de nagyon remélem, hogy nem nekem :D

2016. febr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"én meg adhatnék cserébe egy majdhogynem üres listát, hogy mennyien keresnek Pascal programozót."


Csak ehhez számold hozzá az object pascal és a delphi kulcsszavakat is. Ja, és python programozót még annyit sem keresnek.



AndyAdam:


"Sehol, de sehol nem használják, és sehol de sehol nem keresik."


Hol élsz te, valami tűzhányó kráterében?

2016. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Keresik azt azért rendesen. És egyébként a nyelvre tekintve még mindig nem kaptam értékelhető ellenérvet.


Amúgy kis fix: Amit a #22-ben írtam #16-ot, az igazából #18 akart lenni. Vagy valami ilyesmi.

2016. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 SimkoL ***** válasza:

'Mint mondtam, népszerű a közoktatásban tanulónyelvként, de másra nem nagyon jó.' :) ugye te sem ismered mélyrehatóbban ? Ajánlom a figyelmedbe egy pár szösszenetemet [link] és javaslom a linket oldalak 'időbélyegét' is megnézni mennyi idő volt elkészíteni. Mint a múltkor is írtam addig amíg itt egyesek polemizáltak a feladaton, kérésen és már megírtam Delphi-ben és reggel már el is ittam az árát. Ennyire nem használható :)

Windows alá egyik legjobb nyelv, a C++ után.

Talán a rendőri múltamból is idéznék: ' A törvény nem ismerése nem mentesít', tehát aki nem ismeri, ne mondjon véleményt.

2016. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

robin vegyél már vissza az arcodból **zdmeg!


Oké, én is tudom hogy keresik, de amíg van pl 100 ajánlat c++ vagy c# vagy c programozóknak, van vagy 6 a pascalosoknak. Mellesleg amit pascalban meg lehet írni, azt meglehet sokkal jobb nyelvekben is.

2016. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Ja, csak hát, a hat az több mint nulla.


A sourceforge-ön a pascal a hetedik nyelv, hozzá úgy, hogy a basic megelőzi (nyilván nem a jósága okán) és a Delphi a Pascal népszerűségébe nincs is beleszámítva, az külön, lejjebb foglal helyet. A Python pedig nincs is listázva (nem véletlenül).

2016. febr. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Na jó robin, inkább hagyjuk. Ezen nem lehet összeveszni, mert ez baromira szubjektív. Kinek mi tetszik :)
2016. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 dfjdsojgortjg válasza:

szerintem a kifejlesztett termék a lényeg tök minde1 miben van megírva (a usert nem érdekli), de ha mindenféle futtató környezetet kell telepíteni/frissíteni az nem túl felhasználó barát, freepascal -al pascal nyelven natív programokat tudsz írni:


Támogatott operációs rendszerek

Linux

FreeBSD

NetBSD

Haiku

Mac OS X/iOS/Darwin

DOS

Win32

Win64

WinCE

OS/2

Solaris

Symbian

MorphOS

Nintendo GBA

Nintendo DS

Nintendo Wii

Android


Támogatott processzorok

Intel x86

AMD64/x86-64

PowerPC

PowerPC64

SPARC

ARM

m68K processzorokat a régebbi verziók támogatják


Támogatott adatbázis formátumok

Advantage

Microsoft SQL Server

Interbase

MySQL

PostgreSQL

Oracle Database

Firebird

SQLite

Sybase Adaptive Server Enterprise

ODBC

FoxPro

DBase

Paradox

Text fájl alapú adatbázis [8]

2017. jún. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!