Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van értelme, hogy kezdjek el...

Van értelme, hogy kezdjek el programozást tanulni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,10.es és bio-kémia osztályba járok.Töltelék óraképpen kaptunk pár programozás órát,és nekem nagyon tetszik. :)) Nézegettem videókat és online könyveket is olvasgattam a C++ nyelvről.De a matek miatt biztos,hogy nem megyek át informatika osztályba,szóval szerintetek érdemes ilyesmivel töltsem az időmet,vagy nem? xd

2016. febr. 24. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Próbáld ki magad benne, majd meglátod, hogy van-e hozzá érzéked, otthon is lehet csak csinálni hobbiként.
2016. febr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 tabaki ***** válasza:
100%
Én a te korodban imádtam amőbázni, és furcsa módon soha nem jutott eszembe megkérdezni, hogy érdemes-e időt pazarolnom rá. Pedig valamivel érdektelenebb téma...
2016. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme. Én 12 évesen kezdtem, gyermekkorom nem volt, a szüleim gyűlölték, hogy állandóan a gép előtt ülök és "nem csinálok semmit". Igaz, a szociális életem nulla, még egy lányt sem öleltem 5 másodpercnél tovább, de legalább tudok olyan programot írni, ami lehúzza a napi csajok képeit a netről. Mellesleg a fizetés sem olyan rossz.
2016. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, prostiról halottál már? :D

Egyébként ismerős a helyzet...ronda gyerek voltam, most sincs barátnőm 28 évesen (utoljára 4.ben volt általánosban).


Kérdező, kezd el nyugodtan :D

2016. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt hozzátenném, hogy én nem kérdeztem minden hülyeséget, hanem volt bennem némi önállóság, és:

1) Megpróbáltam IQ-ból alkotni valamit

2) Ha az 1. kudarcot vallott, kerestem a Google-lel megoldást a problémámra.

2016. febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én csak véleményekre voltam kíváncsi,hogy lehet bármi jövőm a programozással,még úgy is,hogy valószínüleg nem lesz info érettségim xd

És nektek milyen végzettségetek van?

2016. febr. 24. 21:39
 7/14 anonim ***** válasza:
De miféle cél motivál téged, hogy programozó legyél?
2016. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Érdekel és az iskolában voltak előadások ahol programozók mesélték el a sikersztoriaikat :))

Egyébként is csak tengődöm bio-kémián,mert nem igazán szeretem és céljaim sincsenek.Szóval valahol el kéne kezdeni.

2016. febr. 24. 21:44
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Ilyenkor persze, hogy elhúzzák előtted a mézesmadzagot, csak épp azt szokták elfelejteni mondani, hogy ahhoz, hogy te eljuss odáig, mi mindent meg kell tenned.


Na csak úgy kezdésnek, próbáljuk ki a dolgot. Adva van egy italautomata (ilyen palackos árut árul), amiből venni akarsz valamit. Hogyan néz ki a vásárlás a te szemszögedből és a gép szemszögéből? Csak így szépen magyarul megfogalmazva, hogy "Odamegyek, bedobom a pénzt...".

2016. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tanulni sohasem árt. Pláne hogy az informatika már minden tudományágban jelen van. A biológiában is.


Elterjedőben vannak az egészségügyi okostelefon-alkalmazások, az IoT (Internet of Things = Dolgok Internete = ~kis, mikrovezérlővel ellátott, Internetre csatlakozó kis kütyük) hordozható viseletként is megjelenik (hordozható hőmérő/pulzoximéter, mely naplózza a testhőmérsékletet/véroxigénszintet; véráramba beépített cukorszintmérő, stb...), a biológusok is adatsorokat bújnak (ott a DNS- és fehérje-szekvencia-adatbázisok,...) - a bioinformatika egy egyre feltörekvő ágazat.


És sokat segít, ha ezen adatsorokból az ember ki tudja szűrni a megfelelő dolgokat, vizualizálni tudja, vagy statisztikát tud róla produkálni (mert a főnökök azt szeretik). Ebben a programozás sokat segít.

2016. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!