Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Orientált objektum programozás...

Orientált objektum programozásához milyen nyelvet érdemes tanulni? Delphi? C#? Vagy melyik?

Figyelt kérdés

Egyszerű játékot szeretnék csinálni,olyasmit,mint amit Game Maker-el is lehet,talán kicsit egyszerűbbet.

Csak annyi,hogy tudjak mozgatni egy adott valamit a képernyőn.


2016. febr. 28. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
C#
2016. febr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy szerintem. úgysem a nyelv lesz a fontos, hanem a teljesítmény és maga az OO elv ismerete. C#-phoz például ott van a Unity, C++-hoz az Unreal Engine.
2016. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Orientált objektum, mi?
2016. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Orientált objektum helyett Objektum orientált. De ok.


Ez így önmagában egy paradigma.

Lásd: [link]


Hogy, ezt milyen nyelvvel alkalmazod, hát van sok:

Lásd: [link]


Mivel te játékot (ahogy mindenki más) akarsz csinálni (csak hogy 99,99% másnapra be is fejezi), azt több módon meglehet valósítani:

- te írod meg nyersen (a 99,99% nem veszi a fáradtságot)

- vagy használsz valami fejlesztő környezetet. Pl. Unreal Engine-t (csak hogy: ezt is meg kell tanulni használni, és a 99,99% ott is hagyja, mert nem jut 1-ről 2-re félórán belül).


Olyan nincs (félre értéseket elkerülve), hogy 2-3 kat-kat és behúzom és működik és nagyszerű.

Ezt szépen ellehet felejteni.

2016. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fél órán belül??? Az első 5 percben! Ők azt szokták hinni, hogy felbukkan egy "Játék készítése" varázsló, amin a next-next-next-finish gombokat nyomkodva már ki is van adva DVD-n a játékuk és már dőlnek a milliós bevételek. Csak aztán ha rájönnek, hogy ehhez tanulni kell, munkát kell belefektetni, na annyit már nem ér.
2016. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én nem írtam ilyet,én tényleg szeretném megtanulni és nem csak ezt,csak elsőre valami ilyesmivel szeretném kezdeni.
2016. febr. 28. 14:01
 7/12 A kérdező kommentje:
ja és objektum orientlt,ezer bocs,de nagyon kezdő vagyok...
2016. febr. 28. 14:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Már csak annyi van, hogy az ilyesmi nem az első lesz, hanem az ezredik, tízezredik.

Az első az lesz, hogy egyáltalán forduljon a kezed alatt bármi kód.

2016. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
c#->unity. Rengeteg tutorial van a neten, csak angolul kell megtanulni.
2016. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bármilyen oop nyelv jó, a legplasztikusabban a delphi mutatja meg az oop lényegét. Ott már eleve objektumokkal dolgozol még egy szimpla hello world alkalmazás készítése során is.
2016. febr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!