Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék egy számológéphe...

Hogyan tudnék egy számológéphez hasonló felületű programot tervezni? (magamnak kellene és nem értek hozzá. )

Figyelt kérdés

Egy olyan programot szeretnék ami a matematikán alapul és megkönnyítené a pénzel való foglalkozást.


Egy teljesen egyszerű számológéphez hasonló felületen szeretném ezt megvalósítani.


Olyan adatokat kellene rögzítenie ami: tudja éppen mennyi van, miből mennyi van, mennyit kell levonni és miből mennyit kell levonni.


Ezt hogy tudná egy hozzá nem értő megvalósítani?


(telefonra letölthetőnek kellene lennie)


Min szerkeszthetném meg ezt?


2016. márc. 24. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Te semmin.

De szerintem más sem, mert ennek "tudja éppen mennyi van, miből mennyi van, mennyit kell levonni és miből mennyit kell levonni" nem sok értelme van.

2016. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor úgy írom le hogy megmondja melyik pénzből mennyit kell visszaadni.


Futárként nagyon meggyorsítaná a dolgokat.

+nekem nehezebben megy.


Beütöd mennyid van, 2 db kétezresed, 1db ötszázasod, 3 db huszasod.


Beütöd mennyit adott a vevő és a gép kijelöli neked hogy mennyit kell visszaadnod.


Pl 1 db kétezrest, 1 db huszast.


Így nem számolnám el magamat.

2016. márc. 24. 21:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy sima számológép és a kivonás művelete miért nem jó?

Beírod mennyit adott, beírod, hogy mennyibe kerül amit adnod kell neki és szépen kiírja ezeknek a különbségét amit visszajáróként visszaadsz.

2016. márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Erre nem elég egy rövid tutorialt átnyálazni, ahhoz meg túlságosan konkrét a feladat, hogy találj rá kész megoldást szvsz. 1-2 napos meló teszteléssel együtt, ezt hobbiból nem valószínű, hogy bárki megcsinálja neked.


#3

Azt szeretné, ha azt írná ki, hogy adj 2x2 ezret, és 1x5 ezret, nem azt, hogy 9 ezret.

2016. márc. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen ilyen alkalmazásra gondolok #4


De nem tudtam hogy ilyen nehez lenne.

Arra is gondoltam hogy valakinek fizetek érte hogy megcsinálja vagy ingyen ötletnek odaadom valakinek aki profitálhat belőle, de adjon nekem egy példányt belőle.


Ilyen lehetőség nincs valahol?

Profitáljon belőle nyugodtan.. Nekem nem is az a célom... :)

2016. márc. 24. 22:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincs piaca, a legtöbb ember ki tudja magától is számolni ezt. Szóval ha valaki megcsinálja ezt neked, azt jobbára hobbiból. Na meg nem írtad, hogy milyen rendszerre kéne, spec Androidra és iOS-re máshogy kell fejleszteni.
2016. márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem teljesen az, amit szeretnél, de akár segíthet:

[link]

2016. márc. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
fizethetsz valakinek hogy összerakja.. bár a cégnek nem jó profilt alkot ha a futár nekiáll ott nyomogatni a telefonját mert nem tud számolni, meggondolnám hogy hogy ér ki időben minden helyre és miért alkalmazzák egyáltalán valamire amire nem képes?! persze ez a te döntésed
2016. márc. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár én nem dolgoztam futárként vagy eladóként, de sztem egy eladó (már ha nem irja ki neki a gép alapból hogy mennyi a visszajáró) nem úgy ad vissza, hogy kivonja a kapott összegből a fizetendő árat, hanme pl:

A fizetendő: 3785

A kapott összeg: 5000

Sorban szépen adja és számolja hol tart:

ad 5Ft-ot, 3790

Ad egy 10-est, 3800

Ad egy 200-ast, 4000

Ad egy ezrest, 5000


Látható, hogy a teljes visszajáró összeget (1215 ft) sosem számolja ki.


Persze informatikusként ha ez lenne a feladat, kiszámolnám a kulonbséget, megnézném, hogy háynszor van mega különbségben a 10000, annyi 10-est visszaadnál, levonnám a különbözetből a 10-esek értékét, megnézném hánszor van meg benne az 5000, stb...

Ez csak maradékos osztás és kivonás.

2016. márc. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én megírom neked, ha szeretnéd, de nem ingyen.
2016. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!