Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonhoz melyik a legjobb...

Pythonhoz melyik a legjobb magyar nyelvű tutorial?

Figyelt kérdés

Én is kerestem,de van amelyik a 2.x verzióhoz van, van ami a 3.xhez, van ami csak a doksi lefordítva..stb

Szóval a 3-as verzióhoz melyik a legjobb magyar tutorial?


2016. márc. 26. 08:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Programozáshoz szinte esélytelen, hogy bármi használható segítséget találj magyar nyelven. Nincs mese, meg kell tanulni angolul.
2016. márc. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%

Ha első nyelvként fexel neki a pythonnak, akkor a legjobb, ha már el is felejted és nézel valami másikat.

A python nem kezdőknek való nyelv és ha el is jutsz benne valameddig, az szinte biztos, hogy "úgy" is maradsz.

Önmagában a pythonnal a munkaerőpiacon nem érsz semmit.

2016. márc. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Önmagában a pythonnal a munkaerőpiacon nem érsz semmit."


Akkor c++,c#,java menjen egyszerre? Ezzel tuti érek valamit

2016. márc. 26. 09:07
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy mi a célod, de nem az a két véglet létezik, hogy vagy python, vagy ha nem akkor java, c sharp és cpp egy összegben.


Az biztos, hogy ha kezdő vagy, akkor a pythonnal be fogsz fürdeni.

2016. márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Akkor mivel kezdjek?

A Pascalt sok helyen mondják de azt is írják, hogy régi, nincs rá kereslet, szintaxisa nagyon különbözik a többitől.

2016. márc. 26. 09:34
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Így is van. Első körben a Javát ajánlanám, aztán ha van hozzá kedved, akkor még mehet egy C++ vagy egy Python is.
2016. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

"A Pascalt sok helyen mondják de azt is írják, hogy régi, nincs rá kereslet,"


Azok hülyeséget írnak. A pascal él és virul. Rakat fejlesztés folyik object pascalban, tutorial meg annyi van hozzá, akár magyar nyelven is, hogy bele lehet fulladni. Aki kifejezetten desktop környezetbe kiván fejleszteni, annak talán a legideálisabb választás.

A python meg egy interpreteres scriptnyelv, egy csomó olyan hülyeséggel, ami a lehető legrosszabbra nevel egy kezdőt. Aki azzal indul, az 5 év alatt nem növi ki a python okozta rossz beidegződéseket.

Jó kis nyelv az, de csak annak, aki már tud programozni.

2016. márc. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó a Python kezdésnek. A Pascal is.


> Önmagában a pythonnal a munkaerőpiacon nem érsz semmit.

> A pascal él és virul. Rakat fejlesztés folyik object pascalban,


> > nincs rá kereslet,"

> Azok hülyeséget írnak.


Szerintem beszéljenek inkább a tények:


[link]

[link]

[link]

[link]

2016. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején a gerard swinnen könyvből tanultam(ez még python 2 höz készült, de a könyv kezdőknek nagyon jó, nem feltételez semmiféle előtapasztalatot - azok alapján amiket másoktól hallottam nem nehéz átállni python 3 ra, de ezzel nincs személyes tapasztalatom, más nyelvet tanultam utána). Btw ingyenes, szóval sok vesztenivalód nincs vele.


[link]


Azzal meg a legkisebb mértékben sem értek egyet, hogy nem jó kezdő nyelvnek a python, nagyon kényelmes, számottevően kevesebb aprósággal kell foglalkozni kódolás közben kb bármelyik nyelvhez képest(általában a pontosvesszőt szoktam kiemelni, de lehetne akár a listákat, vagy hogy nem kell fordítani, programozási háttér nélkül szvsz sokkal érthetőbb, hogy ott van vége a sornak ahol új sort kezdesz(jó, ez nem feltétlenül van így, de ezzel egy ideig úgysem fog találkozni a kérdező), és így tovább).

Pascalról fogalmam sincs, sosem volt rá szükségem, jó eséllyel még csak nem is láttam.

2016. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

8-as:


Ha valamire hivatkozási alapként linkelsz, akkor javaslom, tedd meg, hogy előtte is olvasod, ugyanis én a linkjeiden egyetlen egy olyan állást nem találtam, ahol python fejlesztőt keresnének.

Az egy dolog, hogy a felsolort nyelvek, elvárt technológiák ismerete mellett a python is fel van sorolva, de ez az egyszeri, csak a python nyelvet ismerőkön nem segít. Ezeket ugyanis nem veszik fel sehova.


A pascal keresést pedig javaslom kiegészíteni az object és a delphi kulcsszavakkal, hogy teljes képet kapj.

2016. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!