Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonhoz melyik a legjobb...

Pythonhoz melyik a legjobb magyar nyelvű tutorial?

Figyelt kérdés

Én is kerestem,de van amelyik a 2.x verzióhoz van, van ami a 3.xhez, van ami csak a doksi lefordítva..stb

Szóval a 3-as verzióhoz melyik a legjobb magyar tutorial?


2016. márc. 26. 08:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

10, ez olyan ellentmondásos volt

A pythonra külön kell keresni de a Pascalt egészítsük ki ezzel-azzal.

2016. márc. 26. 19:05
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy mi ebben az ellentmondás?

A pascalnak ma az oop változatát használják, ettől függetlenül aki pascalt tanul, 100 %-ban tudja hasznosítani a szerzett ismereteit oop-ben is.


Egyébként egy python fejlesztői állást mégis csak találtam, de itt meg ez a baj:


Competencies:


Excellent verbal and written English

Ability to take ownership and proactively follow up on issues

Ability to work in a team and to work well under pressure in a Front-Office environment


Qualifications:

BSc / MSc in Mathematics, Physics, Engineering or Computer Science

2016. márc. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Toolprogramozáshoz rengeteg helyen használnak python t, a szórakoztatóipar fele kb maya t használ, azt meg pythonban scripteled. (igen, ennek itthon is van piaca miután nyugatról hozzánk hordják a szarjaikat)
2016. márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

"Toolprogramozáshoz rengeteg helyen használnak python t"


Tekintve, hogy eleve egy toolnyelv.

Ez azonban nem változtat a tényen, hogy olyan embereket nem keresnek sehol, akik csak pythonban jártasak. Olyanokat keresnek, akik valamilyen nyelvben, valamely területen szert tettek tapasztalatra és emellett ha a python is az erősségük, akkor kellenek, vagy kellhetnek. Nem véletlenül.

2016. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajna nem tudom melyik a legjobb magyar tutorial, de hozzászólnék az előttem levőkhöz mint főállású Python fejlesztő.


Magyarországon több olyan startup is van, ahol teljes rendszereket valósítanak meg Python nyelven; az egyik legjelesebb képviselője a nyelvnek a Prezi. Akármilyen nyelvet is tanulsz meg, az _tisztán_ nem lesz elég ahhoz hogy érvényesülj. A Pythont, vagy sokat emlegetett Pascalt nem tart tovább 2-3 napnál megtanulni (éveket programoztam Pascalban, tudom mit beszélek).


A kiegészítő technológiák, függvénykönyvtárak megismerése ami időbe telik, és amitől tényleg kompetens munkavállaló leszel a piacon. Ha csak annyi képességed van, hogy ismered a XY nyelvet nagyjából olyan hírértékkel bír mint hogy van érettségid: az alap, nem érdekel senkit.

2016. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
18%

"A Pythont, vagy sokat emlegetett Pascalt nem tart tovább 2-3 napnál megtanulni (éveket programoztam Pascalban, tudom mit beszélek). "


Ezek szerint mégsem, mert sem a pythont, sem a pascalt nem tanulja meg 2-3 nap alatt még az sem, aki már régóta a szakmában van. Ha így lenne, dunát lehetne rekeszteni a sok programozóval és nem lenne ennyi wannabe sem.

Ezzel szemben az az állapot, hogy a prog-matra jelentkezők, negyede is veszi a kalapját az első vagy a második félévben, akik meg otthon tanulnak, azok jelentős többsége vagy egy életre elfelejti a programfejlesztést, vagy megragad a tákolás szintjén.

Egy programnyelvet megtanulni se három nap, se három hónap alatt nem lehet a nulláról.

Nem az nehéz, hogy megtanulja a nyelvi elemeket, hanem az, hogy a problémát képes legyen lefordítani az adott nyelvre.

Aki egy nyelvet ismer, az azzal ki is törölheti, ha nincs meg hozzá a készsége, hogy a nyelv lehetőségeit maximálisan, de legalább jól ki is használja. Ehhez viszont évek kellenek.

Később persze a második, sokadik nyelvnél már ott lesz az a tudás, ami kelleni fog.

Ilyen esetben lehet elmondani, hogy ha nem is 2-3 nap alatt, de pár héten belül képes átállni valaki egyik nyelvről a másikra.

2016. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!