Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Hol illetve hogyan (milyen módszerekkel) tudnék a leghatékonyabban programozást (C++) tanulni az interneten kezdőként?

Már egy ideje tanulom a nyelvet (féléve kb.) de ez még közel sem nevezhető olyan nagy haladásnak.

Szeretném minél jobban elsajátítani, mit ajánlotok?

Akár videósorozat (youtube, egyebek) - akár doksiról legyen szó.



2016. márc. 26. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:

"Mit javasoltok?"


Én egy jó tanfolyamot.

2016. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a kulcsszavak közt szereplő "játékkészítés" a te távoli terved, akkor minimum egy egyetemi képzést végezz el, és akkor talán lesz olyan alapod, amire egy 10 év alatt felépítesz annyi tudást, hogy elkezdhess komolyabban játékokkal foglalkozni :D

Remélem azzal is tisztában vagy, hogy programozói oldalról a játékkészítés elsősorban a game engine megírását jelenti, ami azon felül, hogy profi vagy C++-ból (meg egy halom egyéb technológiából), igen vaskos matematikai tudást, és sokéves fejlesztői gyakorlatot igényel. Nem akarom elvenni a kedved tőle, csak perspektívába helyezem.

Egyébiránt ha nulláról tanulnál programozást, akkor talán nem a C++ nyelvvel kéne kezdened, ugyanis az első nyelvnek viszonylag kemény tud lenni, főleg egyedül. A C++ nyelvet akkor javaslom neked, ha már megismerkedtél néhány másikkal, és magadévá tettél némi alapvető programozói tudást, jól ismered már a programozási nyelvek alapvetőbb egységeit, általános szerkezeti felépítését. Egy tanfolyam valóban segíthet elindulni, de végső soron úgyis az önképzés fogja kitenni a tanulási folyamat túlnyomó részét.


Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy a legeslegelején milyen anyagokat tudnál használni, de ha már egy alapvetőbb szinten mennek a dolgok (tehát mondjuk nem vág padlónak egy ciklus, vagy elágazás használata), akkor elkezdhetsz magadnak kitalálni egyre komplexebb feladatokat (vagy kereshetsz a neten ötleteket), és megpróbálhatod ezeket megoldani. Ha anélkül meg tudod oldania feladatot, hogy Google-höz kellene nyúlnod, túl könnyű feladatot választottál. A lényeg, hogy mindig rákényszerítsd magad, hogy új metodikákat, megoldási meneteket, praktikákat kelljen felkeresned. Továbbá fontos, hogy legyen valamilyen kontroll a tanulási folyamatod mögött, legyen valaki (akár egy tapasztaltabb programozó ismerős, vagy a netes közösség), ami biztosítja, hogy ne rossz dolgok rögzüljenek benned. Sajnos gyakori probléma, hogy valakinek nincs aki azt mondja, hogy "ezt nem így kéne csinálni", és rossz dolgok rögzülnek a fejükben. Az ilyen emberek rettentő ocsmány, és nehezen karbantartható/bővíthető kódokat szülnek.

2016. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bárki meg tud tanulni otthon programozni C++ nyelven, normális angol tudással, és kellő akarattal. A matek miatt viszont javasolt az egyetem, azt szerencsére megfelelően oktatják.
2016. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amúgy nem az első programozási nyelvem éééés diák vagyok ---> iskolában is C++-t tanulunk épp. Szóval nem teljesen autodidakta módon tanulok, csak számomra túl lassú ahogy haladunk, illetve 5 év alatt (5 évig tanulom majd össz. a suliban a + 1 év képzéssel együtt) nem lehet szerintem elsajátítani nagyrészt a nyelvet, hisz az folyamatosan fejlődik és maga a programozás is olyan, hogy nem lehet sosem az egészet tudni.

Igen, már gyerekkoromban is az volt az álmom, hogy egyszer készítek. De ahogy ráeszméltem, a mai játékokat is több ezer programozó készíti ahhoz, hogy ez viszonylag betartható időtartam alatt elkészüljön, egyedül valószínű 4-5 évbe (vagy több időbe) is beletelne.

Szóval igen, tudom, hogy elég sok időbe telik, türelmesnek kell lenni és sok időt kell rá szánni :D

Dee elhatároztam magam.

Köszi a válaszokat :D

2016. márc. 27. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!