Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók! Árulja már el...

Programozók! Árulja már el valaki, hogy miért jó fekete háttérszínű fejlesztőkörnyezettel programozni?

Figyelt kérdés
Én is programozó vagyok, de valahogy engem rohadtul idegesít a sötét alapon világos betű alig igazodok ki rajta, és alig látom. Valaki mondja meg, hogy mi értelme van így ennek? Vagy csak egyesek lelki világához az áll közelebb?

2016. márc. 28. 13:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Engem is zavart, előbb befejeztem a sublime text használatát, mint hogy megtaláltam volna hogy hol lehet átállítani.... :)
2016. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Kevésbé vakít és fárasztja a szemet.
2016. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert elvileg kevésbé vakít és jobb a szemnek.

de nem mindenkinek. Nekem se. Egy idő után, ha egy ilyen képernyőt folyamatosan nézek, akkor biza összefolynak a betűk,merthogy fekete alapon világos betűk. És szerintem rosszabbul is látnék más oldalakat is, sőt a valóságban is...de ennek letesztelésére azért bocs, nem próbálnám ki. :D

Az meg más kérdés, hogy nekem pl. jobban tetszik a fekete alapon zöld betű, mint fehér alapon zöld betű...

2016. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A fehér háttér kisüti a szemedet, pláne este, a sötét háttér ebből a szempontból sokkal jobb. Egyébként pedig ízlés kérdése, ugyanúgy, mint hogy kinek mi a kedvenc színe.
2016. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én meg épp fordítva hallám, hogy a sötét alapon világos betűk tesznek rosszat a szemnek, illetve jobban fárasztják. A fehér háttér azért nem bántja igazán, mert nem a fehérre fókuszálsz, hanem a sötétszínű karakterekre. Fordított esetben viszont ponthogy a rikító világos betűkre koncentrálsz, és ez sokkal zavaróbb tud lenni a szemnek. Legalábbis úgy hallottam.
2016. márc. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mindkettő fárasztja, egyéni ízlés alapján választ mindenki.
2016. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát nem vakító betűkkel kell dolgozni sötét háttérnél. :)
2016. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom ennek történelmi okai vannak.

A katódsugárcsöves kijelzők eleve fekete alapon zöld vagy fehér képpontokat hoztak létre, így adekvát volt a korai operációs rendszereknél is a fekete háttérszín.

2016. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A fekete alapon zöld/borostyánsárga betűk szemkímélőbbek.

(Szó sincs a fekete alapon világító fehér kombóról.)

2016. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én is jobban preferálom a fehér hátteret, fekete háttér esetén jobban összefolynak a betűk (habár lehet, hogy csak meg kéne szokni).
2016. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!