Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudtok olyan programozó...

Bence00002 kérdése:

Tudtok olyan programozó iskolát amely olcsó, és kezdőkkel is foglalkozik?

Figyelt kérdés
Nem értek a programozáshoz viszont el szeretném kezdeni és ehhez keresek egy programozó iskolát! Válaszotokat előre is köszönöm!

2016. márc. 29. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Internet.

A Diginél olcsó.

2016. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SimkoL ***** válasza:
78%
Matek, angol megy ? Milyen beállítottságú - humán vagy reál - vagy mert valamennyire ettől is függ a programozási nyelv érthetősége.
2016. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Netről leszeded G.S. féle pythonos könyvet meg a Python 2.7-et és mehet.

A lényeg, hogy Pascallal ne kezdj mert nem igen kell sehova, a delphi fizetős, a szintaktika meg igen különböző a c-s nyelvektől, max hobbinak.

Aztán ha kérdés van tedd fel ide vagy prog.hura.

2016. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 SimkoL ***** válasza:
8%

'A lényeg, hogy Pascallal ne kezdj mert nem igen kell sehova, a delphi fizetős, a szintaktika meg igen különböző a c-s nyelvektől, max hobbinak. '

Te sem ismered ugye ?

2016. márc. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valóban nem. Szóval a szintaktikás rész lehet hülyeség (én is csak hallottam) de a többi igaz.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

3. választ nézd (éppenséggel most reggel találtam, pedig csak kattingattam a Kapcsolódó kérdéseknél :D én magam is meglepődtem h épp te írtad azt)

2016. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 SimkoL ***** válasza:

Akkor idézném az előző hozzászólásomat is: 'Matek, angol megy ? Milyen beállítottságú - humán vagy reál - vagy mert valamennyire ettől is függ a programozási nyelv érthetősége.' A humán beállítottságú emberek könnyebben tanulják az 'olvashatóbb' nyelveket -Pascal, Basic esetleg C# -

Az idézett 2013-as hozzászólásom óta azért változott a helyzet. A Delphi-hez kijött az XE10 - bár a Linux-ot ez sem támogatja -, a Lazarus már szinte minden platformon fut.

Talán még annyi, hogy Pascal ismeretekkel könnyebb más nyelvet tanulni pl. C++ mint fordítva.

Én Delphi-ből 'éltem', de ehhez kicsit fanatikusnak is kell lenni. Sajnos nem 'trendi' nyelv, de Windows alá nagyon hatékony minden szempontból.

Megélhetéshez csak akkor ha profi vagy benne, de akkor hétszámjegyű a havi.

2016. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Én Delphi-ből 'éltem'"

Ügyes vagy.


"Sajnos nem 'trendi' nyelv, de Windows alá nagyon hatékony minden szempontból."

Windowsra ott a C#. Keresettebb is.


"Megélhetéshez csak akkor ha profi vagy benne, de akkor hétszámjegyű a havi."

És amíg nem vagy profi addig miből élsz? Már majdnem elértél a milliós fizuhoz de erre éhen halsz.

2016. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SimkoL ***** válasza:

'"Én Delphi-ből 'éltem'" Ügyes vagy. '

A CÉG-et nem érdekelte miben készül a program. Nem véletlen nagybetűs :)

'"Sajnos nem 'trendi' nyelv, de Windows alá nagyon hatékony minden szempontból." Windowsra ott a C#. Keresettebb is. ' Framework verzió fűggő, sajnos sok (kezdő) programozó elköveti, hogy magasra teszi a 'mércét' egy egyszerű programnál is.

'"Megélhetéshez csak akkor ha profi vagy benne, de akkor hétszámjegyű a havi."

És amíg nem vagy profi addig miből élsz? Már majdnem elértél a milliós fizuhoz de erre éhen halsz.'

A Delphi mellet a VBA a másik vagy inkább párhuzamosan. Munkahelye válogatja.

2016. márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én C# párti vagyok
2016. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már bocs, 7-es, de ez hülyeség.

Ha elmész egy céghez dolgozni, akkor ott nem nagyon válogathatsz, meg van szabva, hogy milyen eszközökkel fejleszthetsz (sok helyen még az is, hogy hogyan) és kész.

Ha szabadúszó vagy, netán van egy céged, akkor meg azzal fejlesztesz, amit te alkalmasnak találsz és a delphi baromi jól lefedi az igények legalább 75 %-át.


A megrendelő sok esetben azt sem tudja, hogy mivel dolgozol, nem is igen érdekli, ha meg konkrét elvárás a forrás, a nyelv és ha azt mondja hogy c++ vagy Java, akkor átirányítom a haveromhoz, néhány százalékért.


Jó, hogy hülyítitek itt egymást ezzel a "pascal meghalt, a delphi döglött" mondókával, de tudomásul kellene venni, hogy a delphinél, object pascalnál sokkal, nagyságrenddel periférikusabb nyelvekben is folyik alkotó munka.

2016. márc. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!