Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SQL-ben két varchar típusú...

SQL-ben két varchar típusú változó összefűzése?

Figyelt kérdés

Azt szeretném elérni, hogy az egyik varchar végére odakerüljön a másik tartalma is, a már meglévő mellé.


@declare a varchar(max)

@declare b varchar(max)


set @a= 'piros '

set @b= 'alma'


set @a += @b -- na ugye ez a sor a probléma


print @a


És akkor az elvárt eredmény a 'piros alma' lenne. Ezt hogy lehet megoldani, sehol sem találom.



2016. ápr. 6. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért kell ez neked, és hova? Én phpval osszefuznem aztán vissza raknam sqlbe.
2016. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért kell, mert bőr az egér és én is meg tudnám csinálni másik nyelvekben, de SQL-ben szeretném.
2016. ápr. 6. 12:35
 3/7 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megoldva:

Valójában nem pont így akartam mint a példában kifejtettem, a példa kódja működne. Az @a-nak nem adtam kezdőértéket, egyből így akartam:

"set @a += @b"

Így meg nem működik. Ha az a változó, amibe betöltenéd a másik értékét, kap bármilyen értéket (pl: '') akkor működik.

2016. ápr. 6. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért nyelvjárást mindig írjunk, mert pont az ilyen dolgokban óriási különbségek vannak SQL és SQL között.
2016. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
CONCAT(@a, @b)
2016. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

" Azért nyelvjárást mindig írjunk, mert pont az ilyen dolgokban óriási különbségek vannak SQL és SQL között."


Pont azért nem írtam, mert azt hittem, hogy egy ilyen kis egyszerű dolog csak ugyan az mindegyikben. Amúgy a kulcsszavakhoz beírtam, hogy SQL Server, de akkor jobban kiemelem majd a jövőben, hogy Ms SQL.

2016. ápr. 9. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!