Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet pénzé formálni az...

Hogy lehet pénzé formálni az informatikai szaktudást 11. osztályosként?

Figyelt kérdés
Sajnos még csak 11. osztályba járok, nagyon várom már, hogy tovább jussak egyetemre, de még mindig itt van egy egész év. Sok általam feleslegesnek vélt órákon csak ülök egyik napról a másikra és úgy érzem nem csinálok semmit, csak elvagyok... Nagyon szeretek programozni, nagy ambícióm van rá. Bentlakásba vagyok, szüleim nem valami dúsgazdagok, valahogy szeretnék egy kis plusz pénzt keresni. Lehetséges az, hogy valamilyen munkát találjak így 11. osztályosan, dinamkus óraszámú táv munkát? Megtanulnék bármely nyelvet, csak kezdjek már valamit magammal, mert érzem, hogy megöl a monotonitás. Tudok programozni, megyei első lettem idén.. Valaki valamit tud ajánlani? Mit tanuljak, mitévő legyek?

2016. ápr. 11. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha ennyire komolyan gondolod akkor nezelodj a white hat hackerek fele. Jo penz van benne es hasznos lehet szamodra viszont akkor mar most kene elkezdened a kutakodast hogy arra szakosodj, ilyen egyetem stb.
2016. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell, hogy mondjam, hogy egy cég és egy informatikai verseny elvárásai közt irtózatosan nagy különbség van. Míg egy informatikai verseny azt várja el tőled, hogy IQ-ból kivágj egy algoritmust és kisebb programokat meg tudj írni, addig a cégeket az érdekli, hogy milyen technológiákat ismersz, képes vagy-e egy nagyobb rendszer felépítését átlátni (később pedig meg tudd tervezni egy nagyobb rendszer felépítését, már ha nem kóder akarsz lenni életed végéig). Jó, egy cég is elvárja az önálló problémamegoldást, de a Google (vagy még inkább a Bing) sokkal nagyobb segítségedre lesz.


Bizonyára rájöhettél, hogy az informatika egy cseszett nagy terület, ami egyre nagyobb lesz. Szóval ki kellene találni, hogy mivel is akarsz foglalkozni.

1) Mobil fejlesztés?

2) Weblapokat, webes szolgáltatásokat akarsz csinálni?

3) Desktopra (asztali gép, laptop) akarsz fejleszteni?

4) Netán virtuális vagy kiterjesztett valóság mozgatja az agyadat?

5) Robotok, drónok vezérlése?

És akkor az adott területen alkalmazott technológiákat kezdeném el benyalni a helyedben, mert egy technológiát ismerő emberre a cégek harapnak, főleg, ha látszik rajtad, hogy képben vagy a mai trendekkel és helyén vannak a programozási alapfogalmak. Most még te k_rva jó helyzetben vagy, ott vagy 11. osztályosként, iszonyat sok időd van. De főiskola/egyetem mellett kemény lesz magadat fejleszteni, mert az időd nagy részében tanulni fogsz vagy beadandókat írsz, és az idő nagy részét el is fogja vinni.


Tény, hogy érdemes elhelyezkedni gyakornokként, mert:

1) Lesz tapasztalatod

2) Lesz referenciád

3) Technológiát fogsz tanulni

4) Megtanulsz dolgozni

De azért sokkal előrébb leszel, ha valami van a kezedben, amikor jelentkezel.

2016. ápr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amiket felsoroltál azok mind vonzanak, mindegyikbe beletudtam már kóstolni. Választ kaphatnék arra hogy konkrétan miket érdemes nyaralni? Pl a javát és ha azt akkor hogy? Gondolkodtam már saját játékon is unity motorral, ami lassan működőképes és egyedi, viszont a Google Play pénzt kér az applikációk pénzért való árusításáért, amire keretem most nincs, van rá esély a weblap fejlesztésben is? És ha igen szerintetek hogyan?
2016. ápr. 11. 22:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Én webes csóka vagyok, így én azt csináltam, hogy

1) Átnyálaztam úgy alaposan Reiter István C#-pos könyvét

2) Kísérleteztem HTML 4-ben, néztem egy kis XHTML-t, majd mikor kijött a HTML 5, megnéztem az újdonságait, hogy nagyjából képben legyek, mi mire jó

3) Ezután átnyálaztam Regius Kornél ASP.NET MVC-s könyvét, hogy C# nyelven tudjak weblapokat készíteni

4) Csak ugye nem árt, ha a weblap mögött van egy adatbázis, így jött a Microsoft SQL Server

5) Ha már SQL Server + C#, akkor Entity Framework, csak hogy ízlésesebb legyen

(Ezeket a [link] oldalról)

6) Ha már weblap, akkor némi JavaScript alapok + jQuery

7) De ma már 2016-ban élünk, így bejöttek a reszponzív oldalak, amikhez dukál a Bootstrap.

2016. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Weblap és mobil magánembereknek, illetve kiscégeknek "apróbb" pénzért. Szerintem cégek nem nagyon alkalmaznak érettségi nélkül.
2016. ápr. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

public money form(tudas){

return(tudas*ido);

}

2016. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!