Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudtok nekem valami bonyolulta...

Tudtok nekem valami bonyolultabb feladatot irni?

Figyelt kérdés
1 eves bme(mernoki info)
2016. ápr. 14. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Menj vissza oda, ahonnan kijöttél ! :)
2016. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
hogyan lehet letölteni 8GB DDR3 -as RAM -ot az internetről ingyen. :-D
2016. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy crawlert a GyakoriKérdésekhez, ami kigyűjti a programozási feladatokat.
2016. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez nem is rossz feladat
2016. ápr. 14. 12:07
 5/10 SimkoL ***** válasza:
100%
Milyen témakörben ? Ja és attól függ neked mi a bonyolult.
2016. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En innen oldogattam, de ezek inkabb matematikailag bonyolultak.

[link]

2016. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszi ezek tetszenek, igazabol 3d,animalas stb ami erdekel
2016. ápr. 14. 14:04
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

...csak néhány ötlet:



1.: Egy JPEG kép-megjelenítő!


Egy kis segítség:

- Huffman-kódolás

- zigzag-kódolás

- diszkrét koszinusz transzformáció

- Y, chroma blue és red kódolás RGB színtérbe


Jó lenne ha ezt nem a szokásos módon (sequential) tennéd meg, hanem progressive-módon.


...és ha ez megvan, innen már csak egy gondolat választ el az MPEG video-megjelenítőtől...


Kiváncsi vagyok a fejleményekre, de tényleg!


---------------


2.: De ha nem érdekelnek a képek, eljátszhatod ezt zenére is, egy MP3 lejátszó?


ui.: Természetesen nem olyan kép-megjelenítésre gondoltam, vagy zenelejátszóra, amit mások már megírtak és elég ha egy eljárást meghívsz... ...hanem szépen beolvasod JPEG esetében a MARKER-eket a file-ból... stb.stb.


Egy BME-snek ez csak újj-gyakorlat!


---------------------


3.: De ha nem érdekelnek a fenti témák, akkor írhatnál egy operációs rendszert vagy egy 3D-s sandbox játékot...


---------------------


4.: Bár manapság nagyon szeretik a mobiltelefonra való fejlesztést, szóval egy olyan mobilalkalmazást készíthetnél, amely elér az interneten egy oldalt de csak akkor ha előtte bejelentkezel. A felhasználói neveket és jelszavakat egy MySQL adatbázisban tárolhatod. Az oldalról pedig le tudnál tölteni egy mobil-játékot (.apk), amely mondjuk egy olyan autóverseny, amelyet a mobiltelefon egyik szenzorának ("giroszkóp") felhasználásával lehetne irányítani!


------------------


5.: Esetleg veszel egy drón-t amire rászerelsz egy Raspberry Pi-t, amire rákötsz egy HD kamerát és írsz egy olyan programot, ami másodpercenként 25 képet küld a mobiltelefonodra... Pl. lehetne ilyet játszani Budapest légterében, de elég ha megkeresed a közelben lévő legszexisebb nő fürdő(vagy háló)szobájának ablakát... :-)


A feladatokat kombinálhatod is. Hiszen JPEG képmegjelenítőd van, a hangot is rögzitheted a dronnal és az egészet rögzítheted az internetes adatbázisban.

2016. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik ez basszus, akar diploma munkam is lehetne ez...
2016. ápr. 14. 15:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Készíts egy terminátort Skynet nélkül :) Ez még senkinek se sikerült még eddig :) Nobel díjas leszel, ha megcsinálod :)
2016. ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!