Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki megírná nekem ezt a...

Valaki megírná nekem ezt a pár gyakorló feladatot c-ben?

Figyelt kérdés

Tudom,tudom hogy "könnyűek", de számomra aki még csak most tanulja sokat jelentene ha valaki megcsinálná és tanulhatnék belőle.


1. Írjon programot, amely függvény segítségével beolvassa e program forrásállományát és meghatározza a betű karakterek számát. A fájl megnyitását a main-ben hajtsa végre. A függvény paramétere a fájlmutató, a függvényérték a karakterek száma legyen! Az eredményt, a függvényértéknek megfelelően a main írja ki.


2.Készítsen programot, amely a main segítségével sorokat olvas be a billentyűzetről, majd egy függvény segítségével kiírja azokat a sorszámokkal együtt egy szöveges állományba (a függvény paraméterei: fájlmutató, sorszám és a sort tartalmazó tömb). Az adatmegadás végét szabadon választhatja meg.


3 Írjon programot: a main beolvassa e program forrásállományát soronként, egy függvény segítségével megszámolja a sorban lévő számkarakterek számát. A függvény paramétere a sort tartalmazó tömb, a függvényérték a karakterek száma! Az eredményt, a függvényértéknek megfelelően a main írja ki, amely tartalmazza a sorszámot és az adott sorban található számkarakterek számát.


4. Készítsen programot, amely a main-ben, ciklus segítségével bekéri téglatestek három méretét. Függvény segítségével számítsa ki a téglatestek térfogatát (a függvény paraméterei a három méret, a függvény érték a térfogat). A téglatestek méreteit és a térfogatát egy függvény segítségével írja ki egy szöveges állományba (a függvény paraméterei: a fájlmutató, a téglatest méretei és a térfogata). Az adatmegadás végét szabadon választhatja meg.


2016. febr. 17. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni nem abból fogsz, hogy mi megcsináljuk neked. Abból fogsz tanulni, ha ott gebedsz a feladat és a kód felett, bújod a nyamvadt Google-t, olvasod a dokumentációt és megszülsz belőle egy megoldást 3 óra múlva, aminek te nagyon fogsz örülni.


Vagy mondd azt nekünk, hogy te lesz_rod a programozást, egyáltalán nem érdekel a dolog, nem ezen a területen akarsz tanulni, és esetleg hajlandó vagy fizetni érte. Akkor megírjuk helyetted.

2016. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ti tényleg úgy gondoljátok, hogy ide jöttök, bemásoljátok, vagy helyesírási hibákkal tarkítva bepötyögitek a suliban kapott feladatot és aztán vártok, hogy majd jön egy hülye, aki megoldja helyettetek?
2016. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg fog bukni, kolléga...
2016. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3000 ft/feladat.
2016. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 SimkoL ***** válasza:
92%

Picivel több mint egy hete a Prog.hu-n [link] majdnem az egész 2015-ös érettségi feladatot megírtam a srácnak mert láttam, hogy érdekli, próbálkozik, mutat valamit. - ugye az én stílusom, inkább bemutatom, mint hogy sokat tépjem a számat -

Ha mutatsz valamit szívesen segítek(tünk) vagy hozz fel valamit mentségnek - minimum azt, hogy hülye vagyok hozzá - jelzem én sem vágom a C-t.

2016. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:
Szerinted miért nevezik ezeket pont "gyakorló" feladatnak?
2016. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4. feladat megoldása:


10 DIM L(3)

20 PRINT "ADJA MEG A TEGLATEST MERETEIT"

30 GOTO 90

40 LET T = 1

50 FOR I = 1 TO 3 STEP 1

60 T = T * L(I)

70 NEXT I

80 GOTO 140

90 LET I = 1

100 IF I = 4 GOTO 40

110 GOSUB 170

120 LET I = I + 1

130 GOTO 100

140 PRINT "A TERFOGAT: "; T

150 SAVE "TEGLATEST" DATA L()

160 STOP

170 PRINT "TEGLATEST OLDAL: ";

180 INPUT L(I)

190 RETURN

2016. febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SimkoL ***** válasza:
100%
Ezzel a Basic programmal én már rég kirúgtalak volna. Siralmas, az első nyelvem a '80-as években a Basic volt, ez csak a megcsúfolása :(
2016. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:

@#7:

Hát, attól függetlenül, hogy az ősváltozatban is szörnyű a kódod, azért manapság a basic sem pont így néz ki...


const hosszusag = 0

const szelesseg = 1

const magassag = 2


declare function terfogat(h as integer, sz as integer, m as integer) as integer

dim shared as string valasz, semmi, meret(hosszusag to magassag)

dim shared as integer i, t, szamlalo, l(hosszusag to magassag)

dim shared ff as ubyte


read semmi

for i = hosszusag to magassag

      read meret(i)

next i

szamlalo = 0

ff = freefile

open "teglatest" for output as ff

print #ff, "TÉGLATESTEK ADATAI"

print "Add meg a téglatest méreteit (cm)"

do

      print

      szamlalo = szamlalo +1

      print szamlalo; ". téglatest:"

      for i = hosszusag to magassag

            print semmi + meret(i);

            input; l(i)

            print " cm"

      next i

      t = terfogat(l(hosszusag), l(szelesseg), l(magassag))

      print semmi + "A térfogat:"; t; " cm3"

      print #ff,

      print #ff, str(szamlalo) + ". téglatest:"

      for i = hosszusag to magassag

            print #ff, semmi + meret(i) + ": " + str(l(i)) + " cm"

      next i

      print #ff, semmi + "térfogat: "; str(t) + " cm3"

      print

      input "Kívánsz-e újabb adatokat bevinni (i/n)? ", valasz

loop until ucase(left(valasz, 1)) = "N"

close ff


function terfogat(h as integer, sz as integer, m as integer) as integer

      return h * sz * m

end function


data "   ", "hosszúság", "szélesség", "magasság"

2016. febr. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!