Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek programozni?...

Hogyan kezdjek programozni? (már belezavarodtam)

Figyelt kérdés
annyi dolgot látni, hogy magam se tudom, hogy mit válasszak
2016. ápr. 24. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan mibe zavarodtál bele?
2016. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pl hogy melyik programnyelvet válasszam.
2016. ápr. 24. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit itt GYÍK-on ajánlanak: Python

De piacképesebb a: Java, C#, C, C++, PHP


Mindtől találsz leírást a Wikipédián.

2016. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

azt kell eldöntened hogy mire szeretnél programozni. desktopra v webre. Egyik a másik nem zárja ki egymást persze, de kezdésnek ezt lenne jó tudni.

Ha web akkor: html, majd css, majd javascript, majd php stbstb

Ha meg nem webre akkor kezdj vmi eljárás orientált nyelvel mint pl a c v talán a python is az.

2016. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért szoktuk a Python-t ajánlani, mert ha valakinek azt mondom, hogy kezdjen C-vel, akkor jó eséllyel két nap múlva már hagyja is a fenébe az egészet és megcseszhetem a C piacképességét.

A Python egy nagyon kezdőbarát nyelv, mellette népszerű is és rengeteg leírás/tutorial/lib van hozzá.

G.

2016. ápr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Úgy mondod, mint ha C++hoz nem lenne több kamionnyi library/framework, meg a Java-hoz. :D
2016. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Úgy mondom, hogy "van", nem úgy, hogy "a másikaknál nincs". Pont hogy azért írom le, hogy lássa a júzer, hogy a Python nem használhatatlan nyelv, mert van támogatása.

Persze, egy C++ vagy Java programozó keresettebb az álláspiacon, de a kérdező jobb eséllyel jut át az első két héten (hogy aztán majd valamikor kikerülhessen az álláspiacra), ha egy kezdőbarát nyelvet használ. Később más nyelveket sokkal könnyebben fog használni. Ha egyáltalán szüksége lesz rá.

Szerintem.

G.

2016. ápr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
+1 a Pythonnak. Programozni akarsz megtanulni, nem egyből piacra termelni. Majd ha magabiztosan meg tudod valósítani az általad elképzelt projekteket, s szeretnél továbblépni, akkor folytathatod a keresgélést - bár gyanítom akkor már célirányosabb leszel.
2016. ápr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!