Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan készíthető láncoltlistá...

Hogyan készíthető láncoltlistába épített láncolt lista c#?

Figyelt kérdés

Nem lehet használni LinkedList-et, ezért valami hasonlóval kell dolgozni:

class ListaElem<T>

{

public T tartalom;

public ListaElem<T> kovetkezo;

}

class LancoltLista<T>

{

class ListaElem

{

public T tartalom;

ListaElem<T> fej;

}

}

Elemek felvétele/törlése/stb.-t nem másoltam be.

A lényeg, hogy minden ilyen ListaElembe kéne még egy láncolt listát kódolni.

Newbie here...



2016. ápr. 27. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:

És ha

var Lista = new ListaElem<ListaElem<...>>();

?


Elég, ha T-re megcsinálod, utána csinálhatsz olyan láncolt listát, aminek elemei láncolt listák...

2016. ápr. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy láncolt listákból álló láncolt listát szeretnél? Tehát a lista minden eleme egy-egy különálló lista fejelemét tartalmazza. Ezesetben annyi a dolgod, hogy megcsinálod a Listaelem<T> osztályt, majd ennek felhasználásával a LancoltLista<T> osztályt. Innentől fogva a KetDimenziosLancoltLista osztályod, vagy aminek nevezni akarod, egy LancoltLista<LancoltLista<T>> leszármazott lesz, mindössze ennek megfelelően override-olni kell a különböző metódusait a célnak megfelelően.
2016. ápr. 27. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, amit írtál, de nem tudom hogyan kéne megvalósítani a két dimenziós leszármazottat.
2016. ápr. 27. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok C# guru, de szerintem ezt szimplán tudod származtatni, aztán jóreggelt. Mint mondtam, legfeljebb a metódusokat kellhet override-olni, ha olyasmit használsz benne, ami ezzel az adatszerkezettel nem működne / máshogy akarod használni őket.
2016. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csináld meg egy dimenziós T típusú listára. Utána már a #1-ben leírtak szerint menni fog.
2016. ápr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!