Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan szedi a cookie. Txt...

Ozmium42 kérdése:

Honnan szedi a cookie. Txt nevű Chrome bővítmény a cookie adatokat?

Figyelt kérdés
Egy olyan programra lenne szükségem (én szeretném megírni), ami ugyanazt csinálja, mint a cookie.txt, csak nem bővítményként, hanem a böngészőn kívülről. Fontos, hogy az eredmény ugyanaz legyen. Azonban nem tudok rájönni, hogy a bővítmény honnan kéri le az adatokat. Minden, amit a cookie-kkal kapcsolatban a gépen vagy a böngészőben találtam, nem is hasonlít a cookie.txt kimenetére.

2016. ápr. 29. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Kelleni fog neked egy sqlite api (függvények, amikkel kezelni tudod ezt a fajta adatbázist), mert ilyenben tárolja a chrome.
2016. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem már van ilyenem: apsw (python)
2016. ápr. 29. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Az sqlite3 része a standard python3 disztribúciónak.
2016. máj. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na és mit kezdjek vele? Abban az adatbázisban, ami a Chrome/Default mappában van, nem találom azt, amit keresek (illetve amit a bővítmény kidob). Azért kérdezem, honnan szerzi a bővítmény azt, ami kiír.
2016. máj. 1. 19:23
 5/7 SimkoL ***** válasza:

A keresett file a

'C:\Users\' + username + '\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Cookies'

Olvasása, használata előtt célreszű átmásolni valahová, mert ha a Chrome is nyitva van nem szívleli ha babrálják.


Az alábbi mezőket tartalmazza:


creation_utc -> Integer

host_key -> Text

name -> Text

value -> Text

path -> Text

expires_utc -> Integer

secure -> Integer

httponly -> Integer

last_access_utc -> Integer

has_expires -> Integer

persistent -> Integer

priority -> Integer

encrypted_value -> Blob

firstpartyonly -> Integer


Az UTC időket vissza kell alakítani 'normális' dátummá az alábbiak alapján:

creation_utc / 1000000 - 11644473600 - GetGMTBias * 60

Ez az érték UNIX idő, másodpercekben tartalmazza. Erre már biztosan találsz függvényt. A GetGMTBias az UTC és helyi idő eltérését tartalmazza percekben itt nálunk -120.

A következő érdekesség az encrypted_value mező, ami kódolva tartalmazza az adatokat. Ehhez Windows alatt a 'Crypt32.dll' tartalmmazza a 'CryptUnprotectData()' függvényt.


Arra figyelni kell, hogy nem minden Sqlite3.dll-le működik, érdemes a legfrissebbet beszerezni.


Érdekesség képpen megírtam magamnak Delphi-ben, nem sokat kellett utána olvasni :)

2016. máj. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy szükséges információ, de Ubuntut használok. A Windowsra kihegyezett részt át tudnád fogalmazni, hogy Ubuntun mit csináljak?
2016. máj. 2. 01:18
 7/7 SimkoL ***** válasza:
Sajnos nekem a Linux és a Python is idegen :)
2016. máj. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!