Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha egy kezdő/junior programozó...

Ha egy kezdő/junior programozó valamit nem tud megoldani, akkor mennyire számíthat arra, hogy kirúgják?

Figyelt kérdés

Mert a junior a feladatot nem azért kapja, hogy x próbálkozás után azt mondja, hogy "ez nem megy, segítség kell".

Ha meg ez nem egyszer történik meg, akkor a munkáltatónak jobban megéri egy új junior/kezdő keresése, aki nem mondja azt, hogy "ehhez segítség kell", mint a "jelenlegi", aki nagy eséllyel megakaszthatja a projekt haladását a "nem tudom megoldani,hiába próbáltam, segítség kell!". És a projekt megakasztása időbeli csúszást jelenthet.

(Legalábbis szerintem...)


2016. máj. 6. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy kezdonel azert tobbe-kevesbe szamitanak arra, hogy eleinte segiteni kell neki, ez normalis.

Ami nem normalis az az, ha ugyanazt a dolgot tobbszor is el kell magyarazni, illetve ha az illeto ul egy hetig es nem szol, aztan mikor a fonok rakerdez hogy hogy all, akkor nyogi csak be hogy nem megy.

2016. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem kezdőként nagyon sokban segített az akkori főnököm akivel együtt dolgoztunk a projekten, mondjuk én, mint programozó C#-ban programoztam, de nem volt még semmi papírom róla és minimális tapasztalatom volt azon a nyelven...

PHP-ban amiről papírom volt, mindent megoldottam, igaz a google használatával :) C#-ban is rengeteg dolgot megoldottam a google segítségével, de voltak olyan kérdések amikben a főnököm adott útmutatást :)

Türelmes és rendes volt, amiben tudott segített.


Máshol ettől függetlenül pár kérdés után kirúghatnak, sok dologtól függ...


23F

2016. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy junior programozót előszöris ritkán állítanak rá rögtön kritikus feladatokra. A legtöbb helyen eleve nem is dolgozik éles projekten az első hetekben. Kell a tanulási idő. Ez az egyik. A másik: Egy programozótól (junior vagy sem) sosem azt várják el, hogy mindent azonnal tudjon. Nem az a jó programozó, aki mindent tud, az a jó programozó, aki bármit megtanul, ha szükséges. Ilymódon egy junior esetében:

1. Számítanak rá, hogy el fog itt-ott akadni

2. Elvárják, hogy segítséget kérjen, ha ez történik


Én is úgy csüccsentem be az első munakhelyemre, hogy kb értettem a Javascripthez, C#-ot, SQL-t soha előtte nem láttam. Erre most többet dolgozok C#-al, és SQL-el, mint JavaScripttel. A fő hogy tudj adaptálódni.

2016. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!