Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozashoz milyen szintu...

Programozashoz milyen szintu angol tudas kell?

Figyelt kérdés
Ugye az alap irasok megertese miatt, mert a legtobb leiras angol, ennek a megertesehez milyen melyen kell tudni angolul?
2016. máj. 9. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
angol nyelvű szövegértés kell, az angol írott szöveg olvasásához és fordításához.
2016. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
minimum középfokú, inkább felsőfokú nyelvvizsga(szintű tudás)
2016. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyelvesz nem?
2016. máj. 9. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Egészen alapszintű elég. Ezek a leírások, doksik általában nagyon egyszerű nyelvezettel íródnak.

Ugyanez igaz a fórumokra is, ott inkább a szleng és a netes rövidítések, ami kicsit zavaró lehet elsőre.

2016. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SimkoL ***** válasza:
100%
Én a '80-as években 8 év orosz után kezdtem bele. Hát az elején nagyon nehéz volt. Ma napig se tudnék egy pohár vizet és egy karaj zsíroskenyeret kérni angolul, de a szakmai dolgokat megértem. Ez olyan oda és vissza nem dolog. Értem amit olvasok de magamtól nem tudnék mondatokat alkotni :)
2016. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én iskolában csak egy évig tanultam angolul, nem is éltem angol nyelvterületen soha, de programozással kapcsolatban legfeljebb néha-néha kell rákeresnem a pár szóra. Ha esetleg játszol, vagy sok filmet nézel angolul, akkor jó eséllyel rád ragad annyi angol, hogy ne legyen ebből túl sok gondod.
2016. máj. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha csak hobbiból csinálod, elég az alapszint is (szakszavakat úgyis ki kell szótáraznod), hogy megértsd a dokumentációt. Ha dolgozni szeretnél, már keményebb dió, mert sok helyen megkövetelik az angol nyelven történő dokumentálást, amelyhez azért nem árt, ha értelmesen ki tudod magadat fejezni - de nyilván nem szépirodalmi szinten. De ha valaki érettségin jobb jeggyel átmegy, ezzel sem lesz gondja.
2016. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, Third-line-supporternek (aki csak ír-olvas) elég ha csak a bugzillában vitázik a second-line-supporterrel (aki középfok), amihez nem kell nagy skill. A tárgyaloképes angol szint ott kezdődik, amikor betesznek first-line-ba.


Abból indulok ki, hogy a magyar telephellyel rendelkező multiknál csak support munka van, érdemi fejlesztés és innovatív programozás nincs, és nem is ezért fizetnek, hanem a reaktív karbantartó kódfoltozgatásért.

2016. máj. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!