Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hatalmas ötlet?

Hatalmas ötlet?

Figyelt kérdés

Két éve kezdtem el webprogramozást tanulni, a HTML, a CSS nagyon megy, egy kis Javascriptet is tudok, jQueryvel szoktam menüket csinálni. PHP-ben, SQL-ben kezdő vagyok, de csináltam regisztrációs, beléptetős oldalt.

Két hónapja az informatikatanárom biztatására elkezdtem assemblyt is tanulni, a 6510-es mikroprocesszorra, a tanárom szerint, ha ezt megtanulom rendesen, akkor más platformmal se lesz gondom, meg ő ebben tud segíteni. Ezzel is nagyon jól haladok.

Tegnap az az ötletem támadt, hogy a kettőt ötvözni kellene, webprogramozás assembly nyelven, szerintem teljesítményben verhetetlen lenne. Sajnos nem nagyon találtam hozzá anyagot, csak egy cikket, de ez se teljesen az, amit én szeretnék:

[link]

Valaki foglalkozott már ilyesmivel, vagy ez tényleg eredeti ötlet?



2016. máj. 10. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
De mi az ötleted? Miben más, mint a linkelt WebAssembly?
2016. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
4%
Hahaha.
2016. máj. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Weben nem a leíró nyelv a lényeg, hanem hogyan van designolva a felület, a tartalom mennyire informatív és a funkciók használhatósága.


Amire te gondolsz, az inkább a hálózati terheléselosztás-vitualizáció, és köze sincs a webprogramozáshoz.

2016. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én arra gondolok, hogy a HTML CSS meg minden helyett csak assembly lenne. Csak egy nyelvet kellene megtanulni, és minden gyorsabban futna.
2016. máj. 10. 21:13
 5/17 anonim ***** válasza:

Remelem kamu:D


Vagy olyan ASM kodokat akarsz kuldozgetni a kliensnek, ami kiirja nagyobb betukkel a cimet? Sok sikert:D

2016. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom, hogy megvalósíthatatlan, de hogy teljesen értelmetlen, az hétszentség. Jó oka van annak, hogy nem az Assemblyt használják mindenhol, teljesen használhatatlan ilyen célokra.
2016. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%
Még nem késő más hobbit keresni.
2016. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A HTML/CSS megjelenítését a böngésző végzi, ennek gyorsításához nem a HTML/CSS lecserélésén, hanem a böngészők optimalizációján át vezet az út, de akkora sebességbeli probléma ezekkel nincsen.


A brutálisan komplex kliensoldali kódoknál (JS vagy annak alternatívája) lehet ennek értelme és hopp, ott vagyunk, ahol az okosok: WebAssembly.

2016. máj. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 TrollFater ***** válasza:
3%
Az a baj a mai fiatalokkal - veled is -, hogy a lelkesedésük elnyomja a - remélhetőleg létező - intelligenciájukat. Ha ébredés után elmentél volna zuhanyozni, iszol egy kávét, és kb 10 perccel többet foglalkozol a megálmodott baromságoddal, akkor kihagytad volna ezt a kérdést, és okos maradtál volna.
2016. máj. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Abban igazatok van, hogy ki kell még ezt dolgozni részletesen, tényleg túl korai volt előállnom az ötlettel.


Szakirodalmat is találtam hozzá, igaz angol, és annyira nem tudok angolul, de ebből is látszik, hogy életrevaló az ötlet:

[link]


Indulásnak ezzel kezdem:

[link]

2016. máj. 11. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!