Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol tudnék jól megtanulni...

Hol tudnék jól megtanulni programozni C++ ban?

Figyelt kérdés
Tanulunk a suliban C-t de heti 1 oraban gyenge tanarral nem jo.Valami online anyag lenne jo, ahonnan elkezdjem a 0-rol tanulni a C++ és ha magyar lenne, még jobb.

2016. máj. 16. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Otthon
2016. máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

#1 Gratulálok a segítőkészségedért. Igen, kezdjen el otthon random csinálgatni dolgokat teljesen 0 C++ (és talán programozási) tudással...

Én hirtelen nem tudom, mi lehetne hatékony kezdet C++ esetében (megvallom őszintén, nem éppenséggel tanulónyelv). A Stroustrup bibliát ajánlom beszerzésre, az a nyelv legalapvetőbb dolgait részletesen tartalmazza (however, elég régi a könyv, és a jelenlegi C++ szabványban jópár, a könyvben található dolog elavultnak minősül már).

Ezen felül amit javasolhatok esetleg még, az a

[link]

Ez elég szépen végigvezet az alapoktól a nyelven (személy szerint nem próbáltam, de úgy hallom egész jó)

2016. máj. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha angol is jó: [link]
2016. máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Programok tervezésének elméleti alapjai.

2. Elemi programozási tételek értelmezése

3. A C++ elmélete és az egyszerűbb tételekhez szükséges elemi vagy összetett típusok megtanulása (könyvben ugyis mész tovább - tematika függő)

4. Programozási tételek le kódolása

5. Komplexebb problémák algoritmikus megoldása

6. OOP - elvek,tervezés,modellezés

7. Függvények,eljárások és osztályokkal való ismerkedés C++-ben (OOP - implementáció)


8. Saját ötleteid megvalósítása (ezzel is tanulsz)

2016. máj. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!