Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért kérdeznek ennyire...

Miért kérdeznek ennyire bullshit kérdéseket az interjún?

Figyelt kérdés

Nem rég részt vettem egy szoftverfejlesztői pozició interjúján és totál kiakadtam a kérdéseken.

Értelemszerűen beadtam a jelentkezéshez a CV-met, amiből kiderül, hogy hol tanultam, hol dolgoztam, milyen technológiákkal, tool-okkal van eddig tapasztalatom. Arra számítottam, hogy esetleg ebbe kérdeznek bele kicsit, hogy tényleg értek-e hozzá vagy esetleg kapok valami logikai feladatot vagy ilyesmi. Ehhez képest ilyen kérdésekre kellett válaszolnom:

-Miért lenne jó a cégünknek, ha nálunk dolgozna? ...most erre nem mondhatom azt, hogy nektek egy programozóra van szükségetek, nekem meg munkára, úgyhogy minden k. jól jár...

-Mondja el három jó és három rossz tulajdonságát? ...most erre megint mit lehet mondani, ami őszinte és jól jövök ki vele?

-Tudja-e mivel foglalkozik a csapatunk?

...nyilván elolvastam a hírdetést, meg mellette 50 másikat is, valami halvány elképzelésem van, de ők nyilván jobban tudják

-Milyen munkahelyi konfliktusa volt eddig és hogyan oldotta meg?

...annyira hihetetlen, hogy nem veszekedtem még egyik főnökömmel sem, mert mindig meg tudtam beszélni kulturáltan a dolgokat?

-Ismeri-e az XY toolt? Nem nem ismerem, nem szerepel a CV-mben sem, de ismerek 3 másik nagyon hasonlót, valószínű egy nap alatt megtanulom használni, most ez tényleg kizáró ok?


Most komolyan ezek alapján tudják eldönteni, hogy jó szakember vagyok-e vagy, hogy alkalmas vagyok-e az adott pozicióra, amiről a hírdetésben amúgy alig derült ki valami?


2016. máj. 19. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tárgyalok HR -esel.

Ismernek pár népszerű szakkifejezést, azt kész.

Ha te is 20 perc alatt felkészülsz ilyenekből, akkor 5 perces interjún elkápráztatod, azt még nagyon értened se kell hozzá.

2016. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb cégnél a HR-es nem ismeri a technológiai háttrét a dolgoknak, ezért még ha bele is kérdez a CV-be, nem biztos hogy érteni fogja amit mondasz, ráadásul egy szóbeli interjú nehéz megállapítani mennyire tapasztalatod van bennük. Valaki aki ért hozzá végigfutja az önéletrajzolat, kiválasztja azokat amik illenek a cég profiljába és/vagy az adott pozícióba és a HR-esnek lepasszolja hogy beszélgessen el veled, tudakolja meg hogy mennyire vagy kreatív, csapatember, hogy reagálsz a kérésekre, mennyire vagy őszinte, hogy bírod a stresszt, stb. Az ilyen random kérdésekre adott válaszok sokat mondanak rólad és egészen biztosan alaposan át voltak gondolva. Ez is egy szakma. A cég számára pedig sokszor fontosabb az ott dolgozók karaktere, belső tulajdonságai, kommunikációs készsége és modora mint az előéletben szerzett szakmai tudása.
2016. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A beszélgetésen egy vezető fejlesztő is jelen volt, ezért lepett meg főleg
2016. máj. 19. 21:35
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Én fel keltem volna és ott hagyom a francba.
2016. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó kérdések ezek. A cég elsősorban egy kiszámítható és megbízható partnert keres és csak aztán kiváló szakembert. Semmire nem megy egy programozó zsenivel, ha az nem képes csapatban dolgozni és elviselhetetlen az intellektusa, így próbál szelektálni. Gondolkozz a HR-es fejével! Ha egy barmot vesz fel, akkor az az ő számára is égés.

G.

2016. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%
Hr-es fejjel? :D semmihez nem ertenek, de nagyon okosnak hiszik magukat :D
2016. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Ezt így általánosságban? Oké...

G.

(Minden informatikus egy zsíros hajú 120 kilós dagadt ápolatlan disznó!)

2016. máj. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Te jelentkeztél multihoz állásra, te mentél el multihoz interjúra, és most miért vagy felháborodva, hogy teljesen természetes multis kérdéseket kaptál interjún? Ez nem KKV, ez nem Kispista Bt, nem Startup, hanem egy multi.
2016. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

- Miért lenne jó a cégünknek, ha nálunk dolgozna?

Mert már 3 nagy vállalat is erősen érdeklődik utánam,

és ha nem alkalmaznak akkor a konkurenciát erősíteném tudásommal.


- Mondja el három jó és három rossz tulajdonságát?

Céltudatos, precíz, pontos. <- mind a rossz, és jó.


- Tudja-e mivel foglalkozik a csapatunk?

Változó, de egy konkrét esetnél mikor már nagyon fárasztott:

Szemét, hulladék gyártásával...

(majd 1~2 perc alatt ott előtte megszereztem a szerverük feletti irányítást)


- Ismeri-e az XY toolt?

(Többnyire) Igen, és a hibáit is, ezért jól meg vagyok nélküle.

(előbbi esetnél egyszer pont azon keresztül törtem fel)


Kedvencem:

- Milyen munkahelyi konfliktusa volt eddig és hogyan oldotta meg?

Sok marhaságot kérdezett egy hozzá nem értő f×sz már az állás interjún. (csöndben felállok, kisétálok)

2016. máj. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!