Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy . Txt fájlnak, hogy tudom...

Lewike kérdése:

Egy . Txt fájlnak, hogy tudom lekérdezni a hosszát (hány darab karakter van benne), c++-ban?

Figyelt kérdés

A kapott érték szerint kellene létrehozzak egy tömböt. Pl:

int tomb[fajlhossz];



#hossz #karakter #Tomb Raider #array #fajlhossz #karakterszam
2016. máj. 22. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahány karakter annyi byte.

De az int általában 4 byte-on van ábrázolva, és ha a txt-dben nem csak 1 jegyű számok vannak (elválasztó jelekről nem is beszélve), akkor csúnyán túl fogod lőni a méretét.

2016. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A txt-ben csak 1 és 0 van. Mindegyik újsorban ... ezeket kellene egyenként beolvasni egy tömbbe...

Próbáltam egy ilyent, de nem sikeredett jól ..


fseek(file, 0, SEEK_END);

fileLen = ftell(file);

2016. máj. 22. 14:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Használj std::vector-t, és akkor tökmindegy mekkora a fájl, mert a vector dinamikusan méretezhető.
2016. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A "nem sikeredett jól" nem egy valós hibajelenség.

Akkor csináld úgy, hogy jól sikeredjen.

2016. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SimkoL ***** válasza:
Lewike tegyél már fel valahova egy minta file-t, mert nem mindegy, hogy az értékeket hogyan tárolod, valamint Linux vagy Windows txt file - CR or CRLF -
2016. máj. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne írj C kódot C++ -ban, tehát hallgass rá:

"Használj std::vector-t, és akkor tökmindegy mekkora a fájl, mert a vector dinamikusan méretezhető."

2016. máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!