Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » QProcess include linux alatt?

Lewike kérdése:

QProcess include linux alatt?

Figyelt kérdés

Valamiért amikor futtatni akarom a programom, kiírja h "qprocess no such file or directory". Az alkalmazásom .pro fájljába beírtam "QT += core", de ugyanaz..

Valakinek ötlet?



#linux #parancssor #QT #qprocess #qmake #qtcreator #program line
2016. máj. 23. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A linux ext fájlrendszere különbséget tesz kis és nagybetű között. Ha a QProcess header kell akkor azt írd és ne qprocesst. Ezen kívül nem tudunk semmit a rendszerről, a fordító környezetről, a beállításaidról így aligha tudjuk megjósolni a hiba okát ha nem ez lenne.
2016. máj. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

próbáltam qprocess, Qprocess, QProcess ..

QtCreatort használok.


[link]


ezt néztem. Ahogy m

r írtam, betettem q QT+=core,de ugyanaz ..

2016. máj. 23. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:
De még mindig nem írtál semmi hasznos infót... Qt4 vagy Qt5? Cmake vagy Qmake esetleg más? Telepítve vannak egyáltalán a Qt dev fájlok? Benne van a Qt include mappája a CPLUS_INCLUDE_PATH környezeti változóban? Mi van a QtCore-ral? Be van az includolva ha nem Qmake-t használsz? Esetleg ha nincs akkor a <QtCore/QProcess> -t próbáltad? És lehet hogy hülye kérdés de ugye C++-szal fordítod és nem sima C-vel? Így csak találgatni lehet én meg nem vagyok jós. Létezik van a /usr/include/qt* mappa és benne vannak a header fájlok? QtCreator nélkül működik?
2016. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Qt5, Qmake. És igen C++-ban fordítom.<QtCore/QProcess> sem működik. Más includ-ok mennek.


CPLUS_INCLUDE_PATH környezeti változót hol találom?


És a "QT += core"-t, a projekten belüli .pro fájlba kell beleírni?

2016. máj. 23. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!