Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt valaki aki ért a...

Van itt valaki aki ért a Linux/Debian-hoz, és segítene nekem megírni egy programot? (egyszerű)

Figyelt kérdés

A feladatom:

Állítsuk elõ az elsõ N elem összes különbözõ permutációját. Az input N, az

output pedig az N! darab permutáció. Az input fájl az első, az output fájl a második parancssori argumentum.


Példa input:

3


Példa output:

1 2 3

1 3 2

2 1 3

2 3 1

3 1 2

3 2 1


Segédlet

- Egyszerű, bár nem túl hatékony módszer előállítani az ismétléses permutációkat, majd kiszűrni azokat az elemeket, amelyekben valamelyik szám többször előfordul

- Az eval parancsot használhatjuk arra, hogy, hogy egy változóba összeillesztett parancsot lefuttassunk - ez lehetővé teszi generált parancsok futtatását

- Szükség lesz olyan for ciklusra, aminek a ciklusszáma változóból érkezik, ebben a seq parancs segíthet



2016. máj. 23. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs megkötve a nyelv, akkor ajánlom a Python itertools csomagjából a permutations függvényt.

[link]

Ha más nyelven kell, akkor is hasznos az ott leírt algoritmus.

2016. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én rekurzív függvénnyel oldanám meg. Tehát az első helyre az n darab lehetőség, a többi pedig önmaga visszatérési értéke, csak egy szűkebb halmazból dolgozik.
2016. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
őszintén megvallva teljesen hülye vagyok hozzá. annyit tudok, hogy meg kell írnom, de elkezdeni sem tudom, csak belépek vi-ba és nézem.. :(
2016. máj. 23. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Suli feladat? Órán biztosan volt valami hasonló.
2016. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nyelvet még nem tudjuk, de akár pl. gugli:

bash permutations

Tádááá :)

2016. máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kovpet ***** válasza:
De milyen iskola az, ahol nem tanítanak, csak kiadják a feladatot?
2016. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!