Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kaptam egy beadandó házifelada...

Kaptam egy beadandó házifeladatot Linux programozásból amelyben kétismeretlenes egyenletrendszert kell megoldania a programnak, és ezt mind bashban. Valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés

Kaptam hozzá egy kis segítséget, de ennek felhasználásával se tudom megcsinálni, mivel választható a tantárgy és nagyon kevés óraszámban tanultuk.

A segítség a következő:


Kétismeretlenes elsõfokú egyenletrendszer megoldásait kell megkeresni. Az input 2x3 valós érték, az Ax + By + C = 0 alakban megadott két egyenlet együtthatói. Az output az x és y értéke. Jelezni kell, ha végtelen sok megoldás van.


Példa input:

0 2 -4

0 -1 2


Példa output:

Nincs vagy végtelen sok megoldás van.


Példa input:

3 2 -14

1 4 -8


Példa output:

X:4.00

Y:1.00


Segítség

- elég a középiskolai képleteket használni

- az elején determináns vizsgálattal eldönthető a megoldások számossága

- a számítások során a bc programot célszerű használni, hogy tizedesjegyek is legyenek


Nagyon megköszönném ha valaki tudna segítene ebben a feladatban!



2016. máj. 24. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez egy feladat.

Mi a kérdés?

2016. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy egyszerű kétismeretlenes egyetlenrendszert kell megoldani a programnak, nem tudom megoldani a feladatot, az a kérdés, hogy van-e valaki aki tudna segíteni megírni valahogy?
2016. máj. 24. 14:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan triviális, mert a basht nem számítások elvégzésére találták ki.

A bc-ben a scale=szám paranccsal lehet beállítani a tizedesjegyek számát.

A kétszer kettes mátrixok determinánsát egyszerű kiszámítani:

a b

c d

determinánsa ad-bc.

2016. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Kérdés még mindig nem volt, csak próbálod másra rásózni a feladatot.

Ha neki sem tudsz kezdeni a feladatnak, akkor borzasztóan le lehetsz maradva, jövőre lehet újra próbálkozni.

2016. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vâlaszt, mellesleg nem szükséges a diplomámhoz a tárgy, csak érdekelt de mivel édes kevés volt amit a tanár leadott, 0 tudással esélyem sincs megírni.
2016. máj. 24. 18:29
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

"0 tudással esélyem sincs megírni"

Ebben tökéletesen igazad van.

Csupán ott tévedsz, hogy a tudást nem a tanár adja, hanem te szeded fel, munkával.

2016. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Imádom amikor egy teljesen normális kérdést tesz fel az ember és ilyen választ kap rá, a másik válaszoló miért tudott rendes választ adni és segíteni? Ha nem tudsz, vagy nem akarsz segíteni akkor nem kell feleslegesen koptatni a billentyűzetet.
2016. máj. 24. 19:14
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
Ok. Van hat értéked, ezeket a bash a $1...$6 változókban tárolja. Ellenőrzöd, megvan-e mind, ha nem, elküldöd a usert a vérbe. Ha megvan, a bc-vel kiszámoltatod a $1*$5-$2*$4 értéket, a $1*$6-$3*$4 értéket, a $$3*$5-$6*$2 értéket, ezeket eltárolod változókban (mondjuk $D, $x, $y), aztán bc-vel a $D/$x és $D/$y értékeket és kihányod a usernek. Közben a visszadobott értékeket ellenőrzöd.
2016. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így már értem, sikerült elkészíteni, nagyon szépen köszönöm!
2016. máj. 26. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!