Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy olvasok be c++-ban excel...

Hogy olvasok be c++-ban excel filet-t?

Figyelt kérdés

Keresgéltem a Google-n és ezt találtam: [link]


Most ezt tanulmányozom, de az érdekelne, hgoy ti milyen megoldást használtok xls és xlsx fájlok beolvasására és szerkesztésére?


Amúgy windows-t és eclipse-t használok.



2016. máj. 28. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Választanék egyet a tonna Excel lib közül, biztos nem akarnám feltalálni a spanyol viaszt.

Eclipse???

Miért?

2016. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amit belinkeltél az nem arról szól, hogy hogyan olvass be egy Excel fájlt, hanem hogy hogyan kommunikál a C++ programod COM-on keresztül egy futó Excel-lel.

Persze igy is "be lehet olvasni" a fájlt, de igazából ekkor nem te olvasod be, hanem az Excel, te pedig csak lekéred a cellákat tőle. Mellesleg ez elég lassú lesz.

2016. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Adam23713 ***** válasza:
Én ezt használom: [link]
2016. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves Adam! Melyik IDE-t használod?
2016. máj. 30. 16:38
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert mindent a leírás szerint csináltam és amikor a libxl függvényeit hívja, akkor no matching function hibát dob.
2016. máj. 30. 16:53
 6/11 anonim ***** válasza:
IDE független a dolog
2016. máj. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor valamit elszúrtam.
2016. máj. 30. 19:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ez elég valószínű.
2016. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Adam23713 ***** válasza:

Jó lenne tudni hogy pontosan mit is csináltál.

Hogy válaszoljak is a kérdésedre: Qtcreator-ban dolgozok. Ahhoz hogy használni tudjam ezt a megosztott programkönyvtárt meg kell mondanom a fordítónak hogy hol találja a header fájlt és magát a .so fájlt (Windows-nál .dll). Ezt a szerkesztőn belül a .pro fájlra kattintva tudom megadni pl így: LIBS += /usr/lib/libxl.so. A többi IDE-ban is hasonlóan hozzá lehet adni ezt az infót. Aztán a lefordított program mellé meg oda vágom a libx.so fájlt és már hordozható is a program.

2016. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már megoldottam. Valamit a bemeneti paraméterek megadásánál csesztem el.
2016. máj. 31. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!