Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha Pascalban akarok írni egy...

Ha Pascalban akarok írni egy játékot, akkor a háttérzenét és ahngokat hogy tudom bevágni?

Figyelt kérdés
Vagy azokat is programozni kell ? Super Mario hangokra gondolok hangprogramírás által.
2016. jún. 2. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Első lépés: Ne Pascalban írj játékot :D
2016. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 SimkoL ***** válasza:
45%
'Első lépés: Ne Pascalban írj játékot :D' Ez hatalmas baromság, ilyet olyanok mondanak akik nem ismerik a nyelvet. Ha Windows alatt fut pár sor és akár mp3 is futhat a háttérben. Lazarus / Free Pascal, Delphi alapból játsza a wav-ot, de ha magad akarsz hangot kicsikarni a gépből a Sound, Delay, NoSound a mai op rendszereken nem nagyon jön be. Ha bővebben leírod mit akarsz vagyunk itt egy páran - sajna nem sokan - akik segítünk.
2016. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez vannak különböző függvénykönyvtárak:

[link]


Játékkészítéshez is:

[link]

2016. jún. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
#2 Csak nem próbálom kényszeresen beletuszakolni a Pascalt mindenbe, függetlenül attól, hogy Mennyire alkalmas rá a nyelv. Tudom, hogy te szereted azt hinni, hogy a Pascal mindenre ideális nyelv - nem az. Ha pedig olyan amatőr szinten van valaki a programozással, mint (minden bizonnyal) a kérdező, annak végképp nem ajánlom, hogy Pascallal kezdjen el játékot készíteni.
2016. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Én legalább a témát illetően fejtettem ki a véleményem, te eddig itt csak engem szapultál. Ha nem tetszik amit mondtam, hát nem tetszik, de a nemtetszést lehet kulturáltan is csinálni.
2016. jún. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek nem az volt a kérdése, hogy Pascal nyelven lehet-e (vagy érdemes) játékot írni, hanem hogy ha abban ír játékot (amit meg tud tenni, erre mutattam pár példát is), hogyan tudja a hangokat megszólaltatni. Erre vannak függvénykönyvtárak, amiket használhat.
2016. jún. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SimkoL ***** válasza:

Valaki csak azt mesélje már el nekem, hogy miért nem jó a Pascal. A Free Pascal már szinte minden platformon elfut, fordítható, [link] :

'..Intel x86 (including 8086), AMD64/x86-64, PowerPC, PowerPC64, SPARC, ARM, AArch64, MIPS and the JVM. Supported operating systems include Linux, FreeBSD, Haiku, Mac OS X/iOS/iPhoneSimulator/Darwin, DOS (16 and 32 bit), Win32, Win64, WinCE, OS/2, MorphOS, Nintendo GBA, Nintendo DS, Nintendo Wii, Android, AIX and AROS. Additionally, support for the Motorola 68k architecture'

Ezek után..... ?

2016. jún. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!