Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha Pascalban akarok programozn...

Ha Pascalban akarok programozni, mit töltsek le?

Figyelt kérdés

Átlag, 9.-es gimis vagyok szóval egyelőre hobbiból, aztán meglátjuk mit hoz a jövő.


Ugye van Free Pascal, Turbo Pascal, Object Pascal, Delphi meg meg egy Turbo-Object kitesz egy Delphit meg mitomén még mi... Melyiket használjam?

A "fejlesztői gépem" win7-es, netre nincs rá kötve, összetákolt dolog, csak azért mert a másik gépet az egész család használja..ez meg a szobámban van és csak én használom.



2016. febr. 20. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én személy szerint a Free Pacalt tölteném le...
2016. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

lazarus-ide.org


erről a címről a legutolsó verziót. Ez egy komplett delphi kompatibilis környezet, a freepascal fordító már benne van, konfigurálva, menetre készen.

2016. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A freepascal-t önmagában ne töltsd le, mert valószínű, hogy nem fogod tudni használatba venni.
2016. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:
Szerintem a puszta Free Pascal telepítése is problémátlan, de a retró szerkesztője helyett már én is inkább a Geanyt használom. Viszont az is igaz, ha belelendülsz, előbb-utóbb úgyis grafikus felületet akarsz, arra meg a Lazarus való.
2016. febr. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!