Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyarországon mekkora igény...

Magyarországon mekkora igény van a szoftverfejlesztőkre, szoftverlicencelésre, magyar szoftverek szerzői jogi védelmére, "szoftver-szabadalmazásra"?

Figyelt kérdés

Van-e tudomásotok arról, hogy a szoftverfejlesztők számára mekkora igény van itthon a szoftvervédelemre, van-e egyáltalán Magyarországon jelentős mennyiségű jogvita szoftverek szerzői jogi védelméről, illetve a magyar szoftverfejlesztők mennyire innovatívak, gyakori-e az új ötletek megvalósítása Magyarországon?


Azért kérdezem, mert jogászként a későbbiekben szeretnék szoftverjoggal foglalkozni, szoftverlicensz-szerződések készítésével, szerzői jogi vitákban való képviselettel, szoftverlicensz tanácsadással, de emellett érdekel az iparjogvédelem is, ezáltal a szoftverekben megvalósuló új megoldások szabadalmaztatásával is szeretnék foglalkozni. A helyzet az, hogy nem tudom, hogy Magyarországon erre mekkora igény lenne, érdemes-e ezzel itthon foglalkozni (külföldön tudom, hogy nagy igény van rá).


Nyilván majd szeretnék külföldi szakmai tapasztalatot szerezni, hogy bővítsem a tudásomat, de a későbbiekben jó lenne, ha ezzel tudnék foglalkozni Magyarországon úgy, hogy gazdasági szempontból is érdemes legyen csinálni.



2016. jún. 10. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenki azt mondja,hogy nagyon keresett szakma itthon.
2016. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, de azért van belőlük? Lenne nagy igény az alkotásaik védelmére?
2016. jún. 12. 09:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem divat ez. Itt bérmunka van, amit külföldi multik assignálnak magyar cégekre, ahova alapból bejön minden multis kultúra, így a szoftverlicensz is. Magyar cégek élete csak addig tart, amíg lehet lopni EU pályázati pénzeket, így teljesen érthetően nem érdekeltek hosszú távú projektekben és eladható termékekben
2016. jún. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, akkor Magyarországon nincs nagy igény a szoftverfejlesztők jogi védelmére, ugyanis belőlük Magyarországon inkább alkalmazottak vannak, akik nagyrészt multinacionális cégeknél dolgoznak, mint vállalkozók, a szoftverlicensz meg alapból megvan nekik, ha jól értelmeztem, amit mondtál. Sejtettem, hogy Magyarországon csak tudományos aspektusból érdemes foglalkozni szoftverjoggal, a gyakorlatban nagyon nem lehet belőle itthon megélni, legalábbis nem ennek kéne lennie ügyvédként a főprofilomnak, ha mindenféleképpen itthon szeretnék ügyvédeskedni végső soron...
2016. jún. 16. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!