Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy adok át egy osztály...

Hogy adok át egy osztály objektumot függvény argumentumként c++-ban?

Figyelt kérdés

Pl van egy ilyenem, hogy

Jatek* babu1 = new babu();


Ezt a babu1-et szeretném átadni egy függvénynek, hogy "dolgozhasson" vele, máskülönben azt írja nincs deklarálva. Mármint a függvényen belül.


valamifüggvény(babu1);


Ez hogy működik c++-ban?



2016. jún. 11. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Pont így.

Habár nem tudom a

Jatek* babu1 = new babu();

-nak mennyi értelme van.

2016. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Talán ha a valamifüggvényedet, meg a hibaüzeneteket is ideírnád... miért kell az ilyet külön kérni?
2016. jún. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Megoldottam. Nem akartam ide írni a programkódot, mert ez egy általános probléma is lehet nem csak egy speciális helyzet.
2016. jún. 13. 08:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, elég általános probléma, hogy a legtöbben nem tudnak egy nyamvadt értelmes kérdést feltenni.
2016. jún. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valóban, de ez erre a kérdésre nem vonatkozik. Ezt bizonyítja az is, hogy 2-en tudtak is rá válaszolni.
2016. jún. 13. 19:12
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem akartam ide írni a programkódot, mert ez egy általános probléma is lehet nem csak egy speciális helyzet."


De lehetséges, hogy a kód többi részével is kapnál hasznos tanácsokat. Mivel most tanulod a polimorfizmust, könnyen meglehet, hogy van hiba a kódodban. Például ha a Jatek osztály destruktora nem virtuális, akkor a babu osztály adattagjai által használt memóriaterület nem lesz felszabadítva.

2016. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 6/7 Időpont tegnapelőtt 19:12


Csakhogy, ők nem a kérdésre válaszoltak. Ők leadtak egy leckét. Nem ugyanaz a kettő. Én lusta dög vagyok, olyan kérdezőknek teperni, akik szintén lusta dögök.

2016. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagy a pofád ahhoz képest, hogy egy értelmes kérdést sem tudsz feltenni.
2016. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én nem bántottam meg senkit. Részemről elégedett vagyok. Kaptam normális válaszokat is bőven.

Érdekes, hogy válasz helyet a kérdés minősítésére veszed a fáradtságot és most is ide böfögtél valamit.

Én a részemről lezártam a kérdést.

2016. jún. 19. 12:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem zárogatsz le te semmit, te kis életképtelen gyökér.

Én döntöm el, mikor nem válaszolok többet.

2016. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!