Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » [Java]Függvény hívása elé...

[Java]Függvény hívása elé miért nem kell az osztály vagy objektum neve? (lsd. Lent)

Figyelt kérdés

A következő forráskód egy könyvben volt, amiből tanulgatok: [link]


A kérdés az, hogy pl.: a setLayout() vagy add() metódus elé miért nem kell az osztály/objektum neve, mint például a Int.parseInt()-nél vagy a System.out.printl()-nél?

Egyáltalán minek a metódusa? A szuperosztályé (JFrame) lenne, és azért nem kell, mert így örökölve azt mostmár a sajátja?


Légy szí' javítson ki valaki ha rosszul gondolom, és nagyon röviden magyarázza el :) Köszi! (és bocsi a láma kérdésért, de a könyv kissé bonyolult, én meg egy ideje ezen filózok)


2010. nov. 4. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:
öröklődik a JFrameből
2010. nov. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Publikus öröklés: azt mondja, hogy a Crisis osztály egy JFrame, csak speciálisabb, mint az általános. Tehát az összes nem-private függvényét megörökli, és használhatja ő is, meg kívülről rajta is (a publicokat). Tehát ez valamelyik ősosztályban van benne, ha nem te deklaráltad.
2010. nov. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt hiszem már jobban értem, köszi :)
2010. nov. 5. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!