Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van nagyobb informatikai...

Van nagyobb informatikai mértékegység a yottabyte-nál?

Figyelt kérdés
Keresgéltem és nem találtam. Úgy emlékeztem, hogy régebben találtam valamit ami a yottabyte-nál nagyobb volt és g betűvel kezdődött. Valaki tud ebben segíteni? Lehet csak rosszul emlékeztem?

2016. jún. 13. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs

Szerintem a googleplex-re gondoltál

2016. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A yotta a legnagyobb, ami hivatalosan definiálva van az SI mértékegységrendszerben:

[link]


A g-betűs valószínűleg ez lesz:

[link]

2016. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Illetve ennek mintájára van a googolplex, ami 10^googol nagyságot jelöl. A vicces dolog a számban az, hogy leírhatatlan, több számjegyből áll, mint az ismert Univerzumban található részecskék száma. Igazából ez is az egyetlen célja ennek a számnak, hogy röhejesen nagy legyen.


Egyébként manapság még a yottabyte is egy gigászi, távoli szám, a mai technológia pár terás HDD-k gyártásánál tart, egy yottabyte pedig 10^12 terabyte nagyságú.

(Csak hogy vizualizáljam: 1 000 000 000 000 terabyte)

2016. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hanem ha jól emlékszem volt egy g betűs ami nagyobb a yottabyte-nál meg mégegy g betűs ami annál 1024× nagyobb, de mindegy, mert valószínűleg valamit keverhetek.
2016. jún. 13. 12:36
 5/5 LaudeturJesusChristzs válasza:
Ha van is, gyakorlati jelentősége nincs.
nov. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!