Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van e esély arra hogy otthon...

Van e esély arra hogy otthon megtanuljam a shell vagy bash scriptet?

Figyelt kérdés
rendszergazdaként szeretnék a későbbiekben dolgozni és feltételezem ha valamit is kezdeni szeretnék magammal akkor shell és bash scriptet illene megtanulnom. Viszont ahogy láttam torrent oldalakon nincs könyv erről, ahogy magyar tutorialok se. Csak angol forrásokon keresztül tudom megtanulni az alapokat? Illetve mennyire lesz nehéz megtanulni itthon egyedül?

2016. jún. 20. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Angol nelkul nagyon nehez... plane annyira, hogy azzal rendszergazdakent labdaba tudj rugni. A hup.hu-n erdemes korulnezni, ott eleg sok olyan tanacsa van, amit kezdo rendszergazdaknak adtak.


Igazabol nagyon konnyu a bash scripelese, mert semm komolyabb adat strukturat nem tamogat. Ha tudsz valamilyen mas nyelven programozni, akkor nagyon egyszeruen menni fog a bash. Ami komplikaciot jelent, az az, hogy egy shell nyelv, tehat az osszes bash alatt letezo programot hasznalja. Ezek megismerese es keszsegszintu elsajatitasa jelenti a legnagyobb kihivast. Szoval a nyelv szintaktikaja mellett az alap bash programok mukodese es a rendszeradminisztraciohoz szukseges programok ismerete elengedhetetlen. Es angolul meg kell tanulni, nincs mese. Angol nyelven aztan van egy csomo tutorial, meg forum, ahol rendszeradminisztaciohoz szukseges scripteket mutatnak be. De nem egy rocket science.


Sok sikert!

2016. jún. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az angolom úgy közép közép szinten mozog. W3schoolson mikor tanultam pl a htmlt és css-t, nem okozott különösebb gondot. Igaz ez most valószínűleg sokkal komplexebb lesz, de igyekszem. Nagyon szépen köszi a választ.
2016. jún. 20. 18:05
 3/3 anonim ***** válasza:

A nehézség relatív. Vágj bele és meglátod, neked mennyire nehéz.


Nem értem, ehhez miért kéne torrent, végtelen sok forrás elérhető a neten - igen, főleg angolul, csak keresni kell tudni. Mellesleg bőven van magyar leírás is:


[link]

2016. jún. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!