Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Logikai feladatokkal kezdjük...

Logikai feladatokkal kezdjük a programozást?

Figyelt kérdés

Egyre több cég indít tanfolyamot, ahol azt ígérik, hogy megtanítanak programozni. Most ez lehet akár hihető is, de hihetetlen is.


A lényeg: Minden ilyen cég tesztet írat, hogy megnézzék, alkalmas vagy-e arra, hogy ők tanítsanak. Gondolom, aki ezeken a teszteken jól szerepel, könnyebben érti meg magát a programozást is.


Ilyesmi tesztekre kell gondolni, mint például ezek:


[link]

[link]


A kérdésem annyi lenne, hogy az ilyen tesztekre hogyan tudok gyakorolni? Valami könyv van, ami konkrétan az ilyen készséget fejleszti? Sok gyakorlás, de mi alapján?


Nem feltétlen amiatt, hogy bekerüljek egy ilyen tanfolyamra, hanem ezek szerint ezek a típusú feladatok fejlesztik agyunk azt a részét, amivel utána programozni is fogunk. Ezt szépen fogalmaztam meg, de remélem értitek.


Sokan kérdezik, hogy kezdjenek el programozni tanulni. Ilyen feladatoknak kellene lennie az első lépésnek?


Köszönöm előre is a válaszokat és a tanácsokat!



2016. jún. 28. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Legjobb 1. lépés (lenne) a programozás elméletét elsajátítani valamilyen szinten nyelvfüggetlenül.


Legjárhatóbb út: Kiválasztani egy nyelvet és azt "megtanulni"

2016. jún. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Programozás elmélete. Igen ezt több helyen olvastam már. Tudsz konkrétan mondani példát (könyvet), ami ezzel foglalkozik?


Viszont ezek a cégek, konkrétan 0-ról akarnak elkezdeni tanítani, vagyis ott fogsz minden elméleti tudást is megszerezni, de viszont ilyen kérdésekkel kezdődik az egész felvételi.


Azért is gondoltam, hogy fontos lépcső ezzel úgymond bemelegíteni az agyat, hogy aztán jobban ráálljon.

2016. jún. 28. 15:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak az első linket néztem meg, azt se végig.

Tudod ezek ilyen általános iskolás feladatok.

2016. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen tudom, van amit megold egy 10 éves is, de van olyan aki nem :) Illetve nem 100%-ra


Azért érdekelne, hogyan gyakoroljunk ilyen témára hatásosan. Hogy aztán rutinná váljon ez a fajta feladatmegoldás.

2016. jún. 28. 15:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy elkezded csinálni az első hsz.-ben leírtat (mindegy melyiket) és majd úgyis gyakorolsz eleget.
2016. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, tanfolyamokon szerzett papír tulajdonképpen nem ér semmit, mint papír, szóval nem egy Bsc vagy Msc diploma. Ezért csak, hogy legyen nem érdemes tanfolyamra járni (nagyon kétséges színvonal, csekély az esélye, hogy használható tudást szerezz). Amit én javasolnék, hogy online tanfolyamokat nézz inkább, ahol nagyon nagyon magas színvonalon tanítanak minden szinten. A nyelv angol de ez ne riasszon el, mert előbb utóbb úgyis meg kell tanulni a nyelvet.


Ezeket nézd meg:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezeken nagyon sok kurzus van, amik nagyon nagyon különböző szintekhez szólnak, szóval ki kell választani a kezdő kurzusokat.


Általában szólva, én nem gondolom, hogy progamozás elméletet kellene tanulond. Szerintem az felesleges. Ha úgy érzed, hogy olyan mélységű tudásra van szükséged, akkor járj egyetemre. Programozni meg lehet tanulni anélkül is, hogy tudnál 5 különböző sort algoritmust implementálni. Amennyi elmélet kell, azt majd úgyis összeszeded. Ha nagyon érdekel a programozás elméleti háttere, akkor a Princeton egyetem kurzusát ajánlom: [link] course/algs4partI (nagyon jó, de én nem csináltam végig, mert elég intenzív, és nehéz a tananyag)


Érdemes a kurzusokat vagy ha inkább könyv alapján akarsz haladni, akkor könyvet elejétől végéig nyomni, mert ezek többnyire nagyon logikusan rendszer szerint épülnek fel. És szerintem érdemes nyelvet is választani, lehetőleg olyat, amit könnyű tanulni, hasznos, és implementálhatóak rajta azok a struktúrák, amiket a legtöbb nyelv használ (pl. bash-re nagyon ráfeküdni nincs értelme). Én a pythont ajánlom.


Ez egy 5 kurzusból álló speciáció az alapoktól: [link] specializations/python


Én teljesen magam tanultam a programozást otthon, nincs szakirányú végzettségem, de végülis sikerült annyit összeszedni az évek alatt (főként meló mellett), hogy végülis ezt csinálom, de mondhatom, hogy nem volt egy könnyű menet. Good luck!

2016. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hominida ***** válasza:

Ez a teszt egy hülyeség. Nem fejszámolóművészre van szükség a programozás megtanulásához. Egyébként amit tesztelni próbál, az például annyi, hogy fel tudsz-e állítani és meg tudsz-e oldani egy egyenletet. Jó, ha tudod, de a programozás nem innen indul el. De az sem mindegy, hogy fejlesztői tanfolyamot akarnak-e csinálni vagy megtanítanak programozni. A kettő között több nagyságrend a különbség.


Én egy nap alatt tanultam meg programozni, mert megmutatták, odaadtak egy könyvecskét, végigolvastam. A következő tizenöt év már csak a technikám finomítására kellett. :-)


Keríts egy Comenius Logo, LibreLogo, Imagine Logo programot, tölts le hozzá egy magyar tankönyvet. Gyerekeknek szánják, te majd átugrod a Teknőc Tóni meséket. Elszórakozol vele egy kicsit, a hét végére tudsz programozni. Ha eléggé tudsz angolul, hogy további dolgokat tanulhass "szakmai" angolul, akkor ha már a Logóban kijátszottad magad, kipróbálhatod a tudásodat egy Free Basickel, mondjuk, vagy ha nagyobb falatot akarsz, akkor vesd rá magad a Pythonra. A neten rengeteg példafeladat, ötlet, fórum, dokumentáció van. A többi már csak kedv kérdése. Ha rákapsz, gyorsan fog menni, ha meg nem, akkor hagyd a francba, nem ez az egyetlen jó szórakozás.

2016. jún. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat!

Viszont akkor ezek a cégek, miért ilyen feladatokkal akarják letesztelni az embert, hogy jó alany-e a programozáshoz?


Köszönöm az ötleteket is, megnézem őket! Csak megleptek ezek a tesztek. Nem tudom mennyi köze van a programozáshoz, vagy a logikus gondolkodáshoz.

2016. jún. 28. 20:09
 9/9 Hominida ***** válasza:
Az űrhajósjelölteknek is ki kellett bírnia mindenféle döglesztő marhaságot, aztán később kiderült, hogy nincs szükség emberfeletti képességekre. A cégek vagy komolynak akarnak tűnni egy ilyen teszttel, vagy nagyon nagy a túljelentkezésük, aztán valahogy el kell ijeszteni a bizonytalanokat. :-) A logikai készségre szükség van, de nem valami IQ-vitéz módjára, hanem ami egy átlagosan jó matektanulótól elvárható. A kívánt gondolkodásmód begyakoroltatása a programozóoktatás része. Nem egy nagy hancúr, csak oda kell figyelni.
2016. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!