Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Soha nem tanultam programozast...

Soha nem tanultam programozast szeretnem elkezdeni itthon szabadidomben talaltam egy bme jegyzetet a neten c programozas alapjai 107 oldalasde mar a 20. Oldalon elakadtam. Valami masal kene kezdenem?

Figyelt kérdés
2016. máj. 12. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyetemen se tanítják meg a programozást, csak megcsinálják előtted aztán good luck!

Könyvekből tanuld, ne egyetemi jegyzetből, azok nem arra valóak :)

Olyan könyvet keress, ami gyakorlati példákon keresztül taníttatja meg veled, ne elméletit keress.

2016. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha jót akarsz, akkor nem egyetemi jegyzetből tanulsz.
2016. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudnatok ajanlani hasonlo magyar konyvet?
2016. máj. 12. 12:49
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

ne kérdezgessé inkább Kusholjmán!


amúgy milyen nyelvet szeretnél tanulni? gondolom nem bme jegyzetekkel kellene kezdeni bár az az igazság nem tudom milyenek a bme jegyzetek.. válassz ki egy nyelvet és kezdj neki egy könyvnek általában az "xy" 24 óra alatt elég tűrhető könyvek a legtöbb téren.. a neten is rengeteg kezdőknek való programozós segítséget kapsz majd.. először elég ha megy pár matematikai művelet utána nekiülhetsz az olyan dolgoknak mint a tömbök, algoritmusok, ciklusok, metódusok etc ha az alapokkal tisztában leszel akkor már tudni fogod hogy mire van következőnek szükséged.. a google meg mindig ott van.. persze csakis tűrhető angol nyelvtudással éri meg nekikezdeni programozni.. legalábbis nekem ezek a tapasztalataim

2016. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tbeni02 válasza:
48%

Szia, én első körben nagyon javaslom hogy a C nyelvet tanuld meg, mert minden nyelv alapját ez képezi. Tudok adni egy nagyon jó ,,könyvet" is hozzá amiből biztos vagyok, hogy megérded.

[link]

2016. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tbeni02 válasza:
50%
Ebből a munkapéldányból csak a consol C-t tudod megtanulni, tehát a c nyelv legalapabb funkcióit. De egyébként ezzel a nyelvvel tudod majd később a mikrokontrollereket programozni.
2016. máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 |Orfeusz| ***** válasza:

Én is itthon tanultam meg alapszinten programozni (érettségire), és majd fogom is tovább tágítani az ismereteimet.

Nekem az a tapasztalatom, hogy érdemes nekiugrani egy könyvnek. Nincs olyan, hogy a legjobb könyv, de nem is kell. Ha érted, amit ír, és tudod követni, akkor bármelyik jó. Később úgyis fogsz olvasni más könyveket is, azokból kiegészítheted az esetleg hiányos ismereidet.

Egyelőre csak az a lényeg, hogy kezdd el, és csináld!

Sok sikert! :)

2016. máj. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

> a C nyelvet tanuld meg, mert minden nyelv alapját ez képezi


Ez nem igaz. A Pascal-nak például a világon semmi köze hozzá, és nem ez az egyetlen.


-*-


Én azt mondom, hogy pont ne C-vel kezdj, mert elveszi a kedvedet. Inkább a Python-t ajánlom (érveket találsz az 1000+1 "melyik programozási nyelvvel kezdjek" topikokban).


De mindenek előtt én általános programozás elméletet javasolnék tanulmányozni. Én is azzal kezdtem anno (egy 7./8. osztályos infó tankönyvből): mi az algoritmus, mik az alapvető elemei, stb. Utána lehet nyelvet választani, és gyakorolni.

2016. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tbeni02 válasza:
2016. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#6

Kérlek hülyeségeket azért ne beszélj. Elég sok nyelv követi a C szintaxisát, de azért erős kifejezés, hogy ez lenne minden nyelv őse. Arról nem is beszélve, hogy a legkevésbé sem kezdőbarát, csak a kedvét veszi el az embernek, ha ezzel akar elkezdeni programozást tanulni. Ott a Python, az egy egyszerűen tanulható nyelv, ott a Pascal, ami szintén népszerű tanulónyelv, de ne C-vel kínozzuk már szerencsétlent.

(A #9-ben küldött képet meg reméltem, hogy soha életemben nem látom újra, hát tévedtem.)

2016. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!