Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Weblap fejlesztésnél, hogyan...

Weblap fejlesztésnél, hogyan lehet megoldani hogy a felhasználók tartalmakat tudjanak létrehozni? (bővebben lentebb)

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy a felhasználó egy szövegmezőbe ír, majd egy gombot megnyomva a kiírt dolog megjelenik pl a főoldalon és ott rá lehet kattintani és megnézni a tartalmat. Érthetőbben, úgy megcsinálni mint itt az oldalon ahogy a kérdések vannak.
2016. júl. 6. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Pl adatbázisba eltárolni, majd onnan kiolvasni.
2016. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Hát, valahol tárolni kell, hogy mit írt be, ez tény. Szóval vagy azt csinálod, hogy:

1) fájlba mented, és akárhányszor kell, kiolvasod a tartalmát,

2) vagy adatbázisban tárolod el.


Általában az utóbbit szokták használni, mert skálázhatóbb és hatékonyabb.

2016. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is adatbázisra gondoltam, de mivel csak mostanában kezdtem el foglalkozni a témával így jobbnak láttam rákérdezni biztos ami biztos alapon :)
2016. júl. 6. 21:40
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

1.Meg csinálod a front-end-et.

2.Meg tervezed a DB-t a front-end alapján (relációk,táblák,attributumok)

3.Szerver oldali nyelvel meg írod a kódot.

A főoldalon az eltárolt adatot ki listázod,majd az alapján a linkbe bele teszed a ki olvasott adatot mint szöveg,mellé vagy AJAX-al vagy GET-el az URLt manipulálod.


Kérdésed van írj nyugodtan.

2016. júl. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!