Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lan multiplayert ha akarok,...

Lan multiplayert ha akarok, akkor, hogyan valósítható meg, hogy csatlakozzhassanak a gépekhez a clensek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem akarok külön szerót bérelni mert max nyolc játékos lesz azzal együtt akihez csatlakozni fognak.


A baj ott van hogy hogyan csatlakozzanak egy játékoshoz(szerver) a clensek ha az IP cím változó lesz. Mert ugye ahány játékos annyi szerver lehetséges.


2016. júl. 9. 16:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

De ez,nem időigényes órákban kéne esnie hogy megtaláljon egyet nem? Több milliárd eszköz van szerte a világban hálózaton.


És én hogyan küldhetek egy ilyen üzenetet broadcast valakinek akinek nem ismerem az IP címét. Ez volt a fő kérdés egyébként.

Érted pl nekem most van egy gépem a hálózaton ha nem árulom el neked az IP met akkor hogyan lehetséges hogy küldj nekem egy broadcastot?

2016. júl. 10. 13:33
 12/14 anonim ***** válasza:

Akkor most jól megfogsz lepődni. Minden egyes ethernet frame minden egyes hálózaton található eszközhöz elmegy. Igazából az eszközök válogatnak a framek közül, hogy mi érdekli őket (igaz nem IP hanem MAC alapján). Tehát amikor Te küldesz egy "üzenetet" egy IP címre, azt mindenki látja a hálózaton, nem csak az, akinek küldöd. Broadcast esetében egy olyan MAC cím kerül az ethernet framebe amit minden eszköz felfog dolgozni és továbbitani magasabb rétegek felé, így adott esetben a Te szerver alkalmazásod válaszolhat az üzenetre (függetlenül attól, hogy nem az Ő IP (MAC) címére jött az üzenet). Így a válasz nem, ez nem egy időigényes folyamat. Persze, ez csak LAN/VLAN-on működik. Egy IP-ről könnyen kideríthető, hogy a hálózatod része-e a netmask alapján. Ha nem, akkor megkérdezed az alapértelmezett átjárót, hogy Ő ismeri-e azt a hálózatot, vagy esetleg statikusan is konfigurálhatsz utakat a távoli eszközhöz.


Ez a téma nem igazán fér bele egy commentbe, úgyhogy a lényeg annyi, hogy a szerver IP-je helyett ezt az IP-t használod: 255.255.255.255 és akkor látni fogod, hogy a szerver megkapja az üzeneted.

2016. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Na, kitaláltam egy analógiát amivel megértheted. Tegyül fel, hogy a facebook az internet, az emberek a hálózaton lévő eszközök. Az ismerőseid a helyi hálózaton lévő eszközök. Tudod, hogy valamelyik ismerősöd futtat egy játékszervert, de nem tudod melyik, így nem tudsz közvetlenül ráírni, hogy Te is szeretnél játszani. Ezért fogod magad és kiírod az üzenőfaladra, hogy aki futtat játékszervert az írjon már rád. Ha rád írt onnantól kezdve már tudod a nevét, és tudsz vele beszélgetni. Na, IP hálózaton úgy tudsz az üzenőfaladra írni, hogy konkrét név (IP) helyett a 255.255.255.255-ra írsz. (Ez csak LAN-on működik, egyébként a broadcast címet kikell számolni)
2016. júl. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Nem érted sajnos a problémát. De azért kösz a segítséget."


Én pontosan értem a problémát. Az már más kérdés hogy TE nem vagy tisztában a hálózati alapfogalmakkal és nem is nézel utánuk, így a válaszokat sem érted meg. Mellesleg eddig LAN-ról beszéltél most meg világhálóról. El kéne dönteni hogy akkor melyik is.


LAN esetében az alhálózat utolsó címe a broadcast cím, amire ha küldesz egy csomagot, akkor az alhálózatra csatlakozó összes eszköz megkapja azt a csomagot és válaszolhatnak is rá. Tehát ha egy kliens meg akarja tudni hogy ki a szerver, küld egy broadcast üzentet hogy "ki a szerver?", a szerver pedig válaszol rá: "én vagyok!". Ez ilyen egyszerű.


A 255.255.255.255 egy speciális broadcast cím ami mindig a jelenlegi hálózatra vonatkozik (0.0.0.0). Az hogy mit értünk jelenlegi hálózat alatt, nem minden konfignál egyértelmű ezért ajánlott kiszámolnod a broadcast címet manuálisan. Akkor legalább megérted hogy is működnek az IP-k és a maszkok. Pl. 192.168.5.0/24 esetében 192.168.5.255


A világháló esetében úgy szokás hogy van egy külön dedikált szerver arra, hogy a szerverek elküldjék neki az IP-jüket, és a kliensek pedig lekérdezhessék a szerverek IP-jét.

2016. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!