Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért olyan nehéz programozói...

Miért olyan nehéz programozói pályáról data science-es vonalra átkerülni?

Figyelt kérdés

Informatikusként önmagában sosem érdekelt a fejlesztés. Sokkal jobban érdekelt a data science, adatbányászat, gépi tanulás stb., de vhogy sosem tudtam ilyen projektre kerülni és elegendő tapasztalatot szerezni..

Csak én érzem úgy, hogy ez itt Magyarországon tényleg nem egyszer feladat?

Külföldön könnyebb lenne? Hogy lehetne úgy árkerülni ilyen vonalra, hogy fizetésben azért ne nagyon essek vissza egész junior szintre?



2016. júl. 11. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Itthon sem nehéz, már itt is elég sok helyre keresnek ilyen embert.

A legkönnyebb mondjuk egyetem mellett/egyetemen ilyen jellegű projektekbe vagy laborokba becsatlakozni és ott felszedni a tudást, sőt talán állást kapni.

Vagy tanulhatsz sokat otthon, hátha elég.

2016. júl. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kónya Ágnes válasza:
100%

Külföldön sem egyszerűbb a pályamódosítás. Egyrészt az önéletrajzodat teljesen az új területre kell szabni, másrészt pedig olyan módszerekkel kell állást keresni, amelyek kedveznek a karrierváltóknak. Az állásportálokon meghirdetett állásokra pályázás nem pont ez.


Érdemes lenne olyan emberekkel felvenned a kapcsolatot (telefonon, személyesen, e-mail-ben, közösségi portálokon keresztül), akik a data science területén vannak. Tőlük sok mindent megtudhatsz, hogy ez az iparág milyen, milyen emberekre van szükség, milyen képzettségek szükségesek, ha valaki ezen a területen akar dolgozni és hogyan tudsz bekerülni.

2016. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

data science-ben az informatikusoknak nincs valami nagy előnyük... az inkább science mint programozás. Az sokkal általánosabb, hogy valaki tudományos háttérrel és némi programozói tudással vált. Nagyon komoly statisztika és matek kell hozzá. A programozás főleg scriptelés, meg adatbázisok.


És persze Magyarországon azért jóval nehezebb a helyzet, mert kevesebb olyan cég van, ahol annyi adata gyűlik össze, hogy érdemes legyen felvenni erre embert.


Szerezz referenciát: regisztrálj a [link] nyomj le egy-két kihívást, és akkor az elért helyezéssel, és a hozzá tartozó kóddal, vizualizációval már el lehet kezdeni házalni.


Bevallom én is szerettem volna data sciencere váltani, igaz biológus phd-vel a hátam mögött, de nem jött össze. Illetve részben: most egy genomikai kutató intézetben tulajdonképpen data science-t csinálok (DNS szekvenciák ugye big data a javából). Az elődöm, akinek a helyére felvettek, most az amazonnál data scientist.

2016. júl. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!