Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ilyen program létezik?

Ilyen program létezik?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem h mostanság sok fiatal otthon ül stb.

És hallottam a pokemon go-ról, amiben mehetsz keresgélni pokémonokat.

Nos, amit én keresek(igazából szeretnék egy ilyen programot gyártani, ha nincs még).

Olyan mint egy társkereső, csak itt társat úgy találod meg mint elvileg a pokémonod. Beállítasz feltételeket, s ha van a közelbe egy olyan, akkor te mehetsz és keresheted. Persze chat, ilyesmi lenne benne.


Létezik ilyen program?

Ha nincs, akkor sikeres lehet ha sikerül megcsinálnom?


2016. júl. 18. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem kb minden társkereső így működik, erősen kétlem, hogy ne lehetne beállítani mindenhol ilyen-olyan szűrőket.
2016. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De nem a szűrő a lényeg, hanem ahogy mész, úgy egy pokemon go-hoz hasonló módon ha a közelben van valaki akkor jelez a telefon, s mint egy GPS odatudsz menni.
2016. júl. 18. 21:21
 3/12 A kérdező kommentje:

Igaz nem ismerem a pokemon got, csak meséltek róla nekem, úgy jutott eszembe az ötlet.

Ha valaki megfelel a feltételeidnek eltudsz jutni hozzá a telefonod segítségével ha a közeledben van.

2016. júl. 18. 21:22
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

szerintem nincs még

az ötletre meg egy nagy up

2016. júl. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Elképesztően ostoba ötlet.

Majd biztos mindenki arra vágyik, hogy boldog boldogtalannak mutassa egy app a pontos helyzetét éjjel nappal.

A társkeresés nem így műkődik, nem pokemon vadászat.

2016. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
És lányokat is legenerálod? Mert úgy tudom a pokemon go-ban a pokemonok is random generáltak.
2016. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

A szűrés + üzenetváltás bőven elegendő: a felek üzenetben megbeszélik a randi helyét és idejét és kész. Ők döntik el, ki, mikor, hol találja meg őket.


A GPS-es "keresés" teljesen fölöslegesen merítené az aksit, amikor minden információ adott már az üzenetváltásból - ami ígyis-úgyis szükséges a találkozáshoz.

2016. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem létezik, és remélem, nem is fog létezni, mert ezzel egy lépéssel közelebb kerül a társadalom az alapvető emberi jogok, mint szabadsághoz való jog, megszűnéséhez. Még ha az ember önszántából is tölti fel magát egy ilyen rendszerbe, erősen kétlem, hogy maga a program léte ne ütközne valamilyen törvénybe. Ki akarná, hogy valós időben bárki megtalálhassa kénye-kedve szerint, GPS lokációval?


Hülye ötlet. Lehet, hogy lennének rá vevők páran, (a FB korában amúgy sem nehéz lenyomozni az embereket, hisz sokan önként posztolják ki az egész életüket a nagy nyilvánosság elé), de ha belegondolsz, alapvetően nagyon is veszélyes, erkölcsileg kifogásolható a feltételezés. Épelméjű ember kétlem, hogy arra vágyik, hogy egy társkeresős profil alapján bármilyen deviáns alak megtalálhassa az utcán, a telefonja pozíciója alapján. Éjjel-nappal, bárhol és bármikor.


A nagyobb társkeresőkön is maximum várost tudsz beállítani, mint lakhelyet, és ha van ilyenre lehetőség, egy hozzávetőleges távolságot mutat a te lakhelyed (városod) és a kiszemelté között.

2016. júl. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Japánban kb. 10 éve láttam már ilyet, de annak nem volt köze a GPS-hez, egyszerűen csak a profilodban megadtad, milyen lányt/fiút keresel, és ha egymás közelében voltatok az illetővel, és a profilotok X százalékban egyezett, a telefonok elkezdtek egy speciális dallamot zenélni.
2016. júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 és mi a túróval mérte a közelséget? Ultrahanggal?
2016. júl. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!