Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet olyat csinálni Excelben,...

Lehet olyat csinálni Excelben, hogy beírok egy oszlopba valahány darab elemet, és kiíratni az összes lehetséges párt ami képezhető ezekből az elemekből?

Figyelt kérdés
Tehát például beírnám hogy a, b, c, d, e, és a géppel ki lehet-e íratni az ezekből képezhető párokat, tehát ab, ac, ad, ae, bc, bd, be, stb... (Önmagukkal nem kell párba állítani egy elemet sem, és a sorrend nem számít. Tehát aa, bb, stb az nem kell és ab ugyanaz mint ba, ezekből sem kell mindkét pár)

2016. júl. 31. 17:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

> kétszer generál le minden párt, tehát AB-t és BA-t is csinál.


A "Repeat objects" után "Yes" helyett válaszd a "No"-t és kész...

2016. júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Meg lehet Excelel is: [link]


Ugyan az ismetleses, de feltetelezem ez is lehetseges. Csak erdekeseg keppen irom, nem latom ertelmet egy egyszeru makroval szemben.

2016. aug. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#11 Nyugi, ennyire azért nem vagyok sötét, kb azzal kezdtem hogy kipróbáltam azt amit mondasz, de nem az történik amit írsz. A repeat objects azt jelenti, hogy az elemeket önmagukkal is párba akarod-e állítani vagy nem. Tehát ha igenre állítod, akkor benne lesz az aa, bb, cc stb, ha nemre, akkor ezeket kiveszi, de attól még ugyanúgy kétszer fog szerepelni az összes kombó. De mindegy most már, kitűnő megoldást kaptam, amit mégegyszer köszönök SimkoL-nek :)
2016. aug. 1. 12:57
 14/14 SimkoL ***** válasza:

Szívesen máskor is. Ha értelmesen le van írva a probléma akkor könnyű megoldást találni, írni rá - a legegyszerűbben -

Sokan idegenkednek a makróktól, de hosszabb távon megéri kicsit elmélyülni benne - én meg tudnám csikarni magam az Excel magyarosított nevű függvényeitől -.

2016. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!