Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Autodidakta módon, nagyon...

Autodidakta módon, nagyon alapszinten elkezdtem html programozást tanulni. Sajnos a programtól kérdezni nem tudok, itt feltehetek pár nagyon kezdő, buta kérdést?

Figyelt kérdés
Aki kicsit is jobban ért hozzá, valószínűleg nevetne rajtuk, de pár dolgot nem értek, csak fúrja az oldalamat a kíváncsiság.
2016. aug. 3. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, megengedjük...

G.

2016. aug. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]

illetve:

[link]

2016. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2-es

Köszönöm, de az oktatóprogram már megvan, de ott a program ütemezése szerint haladunk. Néhány, számomra teljesen alap kérdést nem érint.


Pl. a fekete képernyő, amibe a kódokat írja az ember. Ha szeretnék egyedül próbálkozni, milyen felületen, milyen módon tudok teljesen önállóan weblapot készíteni. Móriczka szinten, de egy külön, saját platformon szeretném próbálgatni, hogy mi mennyire sikerül. Ehhez vásárolni kell tárhelyet, vagy miként működik?


Kiemelem, hogy nagyon-nagyon alapszint, tehát jelenleg boldog lennék egy olyan lebutított weblap elkészítésével is, ahol van cím, szöveg, kép, beágyazott link, beágyazott videó. Meg alapszinten a stílusán változtatgatnék.

A weblap nem lenne valós, csak gyakorolni szeretnék élesben, hogy tényleg az jön-e a ki a kódjaimból, amire én gondolok.

2016. aug. 3. 12:10
 4/11 anonim ***** válasza:

"Ehhez vásárolni kell tárhelyet, vagy miként működik? "

Nem. Azt kell csinálni, hogy a saját gépre kell installálni egy web servert, és akkor meg tudod nézni amit csinálsz. Ha mennek az alapok, akkor majd tehetsz fel valami adatbázist a weblapod alá, esetleg perl, python támogatást.


"Pl. a fekete képernyő, amibe a kódokat írja az ember. "

Ezek a programok alapvetően teljesen mezei text editorok, amik kicsit fel vannak turbózva ezzel-azzal. pl kód színezés, szöveg kiegészítés, kód futtatás, szintaxis ellenőrzés. Ilyen program rengeteg van: pl. notepad ++, Komodo edit, Sublime 3. Ezek azt hiszem megvannak minden platformra. Rengeteget tudnak, olyan dolgokat is, amire nem is gondolnál, hogy létezhet. Ezért érdemes végigolvasni egy tutorialt.


Sok sikert!

2016. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod sehova feltölteni, akkor nem kell semmit venned. Szerkesztéshez én a notepad++-t használom. Én is így kezdtem (videókból, oktató oldalakról stb.). Ha van még valami kérdésed, írj nyugottan privátot :)
2016. aug. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"a fekete képernyő, amibe a kódokat írja az ember": letöltöd a Notepad++ szövegszerkesztőt, az minden igényt kielégít ezen a szinten, sőt...

"Ehhez vásárolni kell tárhelyet?": nem kell. Lemented a saját gépedre a html file-t, amit a Notepad++-szal szekesztettél és megnyitod a böngésződdel.

"A weblap nem lenne valós, csak gyakorolni szeretnék élesben, hogy tényleg az jön-e a ki a kódjaimból, amire én gondolok.": Ehhez ennyi pont elég.

2016. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdezz bátran! Ha csak html+css+js van, akkor telepítened sem kell a "szöveg"szerkesztőn kívül semmit, ha php, sql, vagy valami egyéb jön, ahhoz telepíthetsz magadnak a gépre szervert (wampserver, vagy xampp)


Viszont egy helyesbítés: A html nem programnyelv, hanem leíró nyelv, épp ezért nem programozzák a html-t, hanem csak írják.

2016. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igyekszem hasznosítani őket.

#7

Látod, ennyire nem értek hozzá :) Távlati terv a Python megtanulása, állítólag az egyik legkönnyebb.

2016. aug. 3. 13:51
 9/11 A kérdező kommentje:

De azt is megköszönöm, hogy ha tudtok javaslatot írni, hogy fokozatosan nehezedő irányban haladva, a html és css után mit kezdjek el tanulni.

Elsőként az alapokat szeretném elsajátítani, aztán egyre nehezebb programnyelveket, stb sajátítanék el.


De most meg vagyok még zavarodva, mint mókus az erdőtűzben, mert semmi előképzettségem nincs a témában.

2016. aug. 3. 13:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, amiatt, hogy semmit sem tudsz. A lényeg, hogy legyen egy könyv, tanfolyam tematika, amin végig haladhatsz. Ez majd ad egy alapot, amire lehet majd építeni. Ha egy könyvvel végeztél, biztosan jön valami ötlet, amit szeretnél megvalósítani. Akkor annak neki kell állnil, és szépen megtanulni a megvalósításhoz szükséges módszereket. Így lehet haladni szépen előre.
2016. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!