Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni...

Hogyan kezdjek el programozni tanulni?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek az informatikához, de szívesen elkezdenék foglalkozni vele. Tudnátok tippeket adni, hogy mivel és hogyan lrnne ésszerű elkezdeni nekem, akinek semmi köze az informatikához? :)

2016. aug. 17. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Youtubon keress programozas videokat.
2016. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na jó, utána néztem a dolognak, és rengeteg minden hülyeség kell ahhoz, hogy programozzak,és semmi kedvem sincs megtanulni, én meg még azt sem tudom, mi az a hardver, szoftver, csoda, hoyg tudom, hogy hogy kell bekapcsolni a számítógépet. A fiataloktól, pl. tőlem is elvárják, hogy értsek a számítógépekhez, de nekem ez nem megy. Egyszóval ez a progfamozás nekem nem éri meg. Pedig lenne sok szép ötletem. Pl. Honlapszerkesztés, de nekem nincs HTML kód tudásom, az meg állítólag semmi ahhoz képest amit tudbom kéne hozzá. Ez elkeserítő... nem gondoljátok, kedves erre tévedő emberkék? A kreativitásomnak annyi. A rengeteg ötletem mehet a süllyesztőbe. Szomi. 😦😦😦
2016. aug. 17. 15:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Képzelem micsoda ötleteid lehettek... :D

Amúgy meg ez ilyen, a programozás nem egyszerű szakma, nem véletlenül akaszt egy tisztes programozó félmillió felett havonta.

2016. aug. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jóvan.
2016. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez nehéz dolog és jó ötletei pedig vannak másoknak is. Kitartás ha érdekel.
2016. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hominida ***** válasza:
A hardver fogalmait érdemes lenne megismerni, alapfokon, mert felhasználóként is jól jön. [link]
2016. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Drone007 ***** válasza:

Ha a webfejlesztéshez jó ötleteid vannak, akkor próbálj inkább webdesigner irányba elindulni. Tanulj egy kicsit rajzolni (Photoshop, gimp), és tervezz weboldalakat.

Az lényegesebben egyszerűbb mint programozni, és ha komoly programozáshoz semmi kedved, attól még a kreativitásodat kiélheted a weboldalak tervezésében.

2016. aug. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tabaki ***** válasza:
Ha ez betette a kaput a kreativitásod előtt, akkor nem veszített vele sokat a világ.
2016. aug. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A HTML megtanulásához azért nem kell valami nagy tehetség...
2016. aug. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ha nem értesz az informatikához, akkor minek kezded el? Meg amúgy is: az informatika nem csak programozásból áll.

Szövegszerkesztés, táblázatkezelés, webszerkesztés, stb.

Ha nagyon el szeretnél kezdeni az informatikával foglalkozni, tanulj meg pár fogalmat, pl.: hardware, software, operációs rendszerek fajtái (pl. grafikus). Ajánlok egy 4., vagy 5. osztályos informatika könyvet.

2016. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!