Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megakarok tanulni Java-val...

Megakarok tanulni Java-val programozni. Melyik a legjobb könyv erre?

Figyelt kérdés
Az "Agyhullám: Java"-n és a "Tanuljuk meg a Java programozási nyelvet 24 óra alatt"-on gondolkoztam. Lenne valami jobb könyv ezektől?

2016. jún. 21. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Csak 6 órája tették fel ugyanezt a kérdést. :D


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2016. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Hidd el, nem az számít, hogy milyen könyvből tanulsz. Sokkal fontosabb lesz az, hogy mihez kezdesz majd magaddal, amikor elakadsz.


Beszéljünk őszintén. Itt vagyunk 2016-ban, az általad írt könyveket mind be tudod szerezni bármelyik online torrent-alapú "könyvesboltból", csak akarnod kell. Ennek ellenére én úgy hiszem a kérdésed alapján, hogy nem vetted a fáradságot, hogy beszerezd mindkettőt, hogy aztán beleolvass és döntést tudj hozni, hogy melyik fogalmazza meg úgy a dolgokat, hogy te is megértsd. Ha igazam van, akkor ha belefutsz egy problémába, kétlem, hogy önmagadtól próbálnád megoldani a Google-t bújva ahelyett, hogy ide rohannál feltenni ugyanazt a kérdést, amit előtted már kismillió alkalommal feltettek. Ha nincs igazam, akkor bocsánatot kérek, hogy megvádoltalak.

2016. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Piert ***** válasza:
100%
A 24 órást nagyon messziről került el, borzalmas, struktúráltlan saláta. Az agyhullám egy fokkal jobb, de nagyon felületes, mert az egy "for dummies" könyv. Ha esetleg még nem nagyon vagy jártas a programozásban, jó lehet, de inkább tudom ajánlani a java utikalauz programozókak című kétkötetes alkotást. Az elég tárgyilagos, sok témakört érint és az eddigi legjobban sikerült magyarul is megjelent java könyv ( esetleg Kövesdán Gábor: Szoftverfejlesztés Java SE platforomon c. könyve is jó, de az inkább olyanoknak ajánlott akik már javaval foglalkoznak, tanulják). Viszont ez utóbbi sajnos csak java 5-ig foglalkozik a nyelvvel ( ami teljesen elég kezdésnek).
2016. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 3-adiknka a választ!
2016. jún. 22. 13:26
 5/6 anonim válasza:
70%

Szia, én is pont most, néhány napja kezdtem bele a JAVA megtanulásába.

Előtte egy informatikus ismerőssel beszéltem, ő az Agyhullámot ajánlotta. Plusz a neten fennlévő oktató videókat.

Annyi kiegészítést tennék egy korábbi hozzászóláshoz, hogy torrent oldalakat természetesen kerüljük.

Elmész nagyobb könyvesboltba, ott ugyanúgy bele tudsz lapozni a könyvbe.

(Gondolj csak bele: 1-2 év múlva megírsz egy jó kis programot, és árulod mondjuk 10 dollárért. Számítasz mondjuk 1000 vásárlóra, és így 10 ezer dollár bevételre (adózás stb. előtt). Ezzel szemben azt tapasztalod, hogy valaki felrakja a netre illegálisan, és az ezer leendő felhasználóból mindössze 10-12 fizet érte)

2016. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Megpróbáltam, én is megpróbáltam. Pár éve még könyvet olvasva kitartóan videókat másolva heteken át java programozónak készültem, DE esélytelen. Java-val belekezdeni és utána sikeres programozóvá válni... Na hagyjuk.

Mindenféleképpen ajánlanám neked Pohl László - A programozás alapjai című pdf formában ingyenesen elérhető könyvét.

Amíg az alapokat nem sajátítod el semmit sem fogsz érteni.

Én személyes véleményem, hogy első körben pascalban tudj megírni ezt-azt, olvasd át Phol László jegyzetét, másolgasd le a mintákat, majd pascalban próbálgass saját elképzelésednek megfelelő programokat és sajátísd el az alapvető tudnivalókat amivel már bele lehet vágni java tanulgatásba.

2016. jún. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!