Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudom azt megcsinálni,...

Hogy tudom azt megcsinálni, hogy ha egy felhasználó bejelentkezik az oldalamra, akkor megjelenjen egy üdvözlő szöveg?

Figyelt kérdés

Megcsináltam a regisztrációt, és a beléptetőt is (php), de a szöveg print "Üdvözöllek $username!"; nem abban a div-ben jelenik meg amelyikben szeretném. Azt szeretném hogy a bal menüben jelenjen meg, amit minden oldalra includoltam, így ha tovább lépked a felhasználó, akkor is jelzi neki hogy be van lépve. Probáltam berakni abba a div -be amibe szeretném hogy mejelenjen, de mivel minden oldalbetőltésnél lefut, (mert a main.php-be van az a div)amit includoltam, így azt írja ki hogy nincs definiált változó. Ezt szeretném elkerülni.

Előre is köszi a segítségeket. Itt van a beléptető script amit szeretnék használni:


<?php


$username = $_POST['username'];

$password = $_POST['password'];


if ( $username && $password != NULL )

{

$kapcsolat = mysql_connect('127.0.0.1', 'root', '' );

mysql_select_db('proba');



$valasz = mysql_query("SELECT * FROM regisztralok WHERE felhasznalo = '$username' ");

$sor = mysql_fetch_array($valasz);


if ( $password == $sor['jelszo'])

{

print "Üdvözöllek Kedves $username! ";

}

else

{

print "A belépés sikertelen!<br> Helytelen név vagy jelszó!";

}

mysql_close($kapcsolat);

}

else

{

print "Kérem jelntkezzen be!<br>";

}



?>


2010. ápr. 20. 16:50
 1/3 Sato2558 válasza:

A $username változó tartalmát dobd fel session-be vagy cookie-ba.

Pld:

setcookie("felhasznalo", $username );

elérése: (inentől fogva bármelyik oldalról)

echo $_COOKIE["felhasznalo"];

vagy változóba rakod ha így jobb:

$username = $_COOKIE["felhasznalo"];


Ennyi!

2010. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sato2558 válasza:

ezt elfelejtettem:

print "Üdvözöllek Kedves $username! ";


így jó:

print "Üdvözöllek Kedves".$username." !";

2010. ápr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, sikerült. $_SESSION() -be raktam és abba a divbe ahol meg akartam jelenteni az üdvözlő szöveget belépés után, nem includoltam az egész beléptető scriptet, hanem a $_SESSION() -ból írattam ki amit szintén egy if() be raktam mert alapból definiálatlan változot dobott ki így is. De most már müxik. Köszi :)

Cookie() -t még nem használtam, ott még nem tartok a tanulásban, bár azt mondják hogy az még egyszerűbb.

2010. ápr. 24. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!